MOL: Borac (V) - Borac (L) 1:1

Lider Mačvanske okružne lige  gostovao je ekipi iz donjeg dela tabele, kojima su bodovi bili preko potrebni za opstanak u okružnoj ligi. Ipak tradicija nije na strani gostiju jer u dosadašnjim susretima ove dve ekipe vladimirčani su bili uspešniji, a još se sećamo i poraza u Lešnici u prvom delu sezone. Vreme je bilo pogodno za igru, a što se ne može reći i za teren, koji je bio pun pokošene trave.

Ipak gosti kreću od starta ofanzivno. Već u 1. minutu Pavlović dobro šutira nakon čega je dosuđen udarac iz ugla. Slično nešto je bilo i u 2. minutu susreta, kada je korner iznudio Milutinović. Prisutna publika, uglavnom gostujuća je očekivala nastavak dobre igre, ali u 8. minutu susreta domaći dolaze do prednosti golom Čančara. Od primljenog pogotka gosti prepuštaju inicijativu domaćim koji su bili bolji rival. U 13. minutu nakon ubacivanja Matića gosti su došli samo do kornera. Ništa nije funkcionisalo u redovima gostiju, nije bilo pravih akcija i korisnih lopti. U 33. minutu opasan napad domaćih a lopta završava pored gola Antonića. Nešto slično videli smo i u 38.minutu. Ipak na odmor se otišlo minimalnom ali može se reći zasluženom prednošću domaćih. Trener gostiju Vasiljević imao je dosta toga reći svojim igračima u poluvremenu.

U drugom delu susreta bolja igra gostiju, a već u 46. minutu Tošić pogađa prečku gola Mihailovića. Očekivala se ofanziva gostiju, ali ni domaći se nisu predavali. Ipak gosti dolaze do izjednačenja u 56.minutu susreta kada se najbolje snašao Pajić i postigao pogodak za veliku radost. U 58. minutu beležimo veoma opasan napad domaćih kada je novi pogodak sprečio golman gostiju Antonić.  U 62. minutu jedna od boljih prilika za goste, u kojoj se našao Pavlović, koji je mogao da bira gde će poslati loptu u mrežu Mihailovića, ali isti je reagovao izuzetno loše i promašio nemoguće. U 68. minutu dobro reaguje golman gostiju Antonić i u bekovskom stilu izbacije loptu daleko od svog gola. U 73. minutu beležimo pokušaj Nikolića, koji je završio preko gola Mihailovića. U 77. minutu nakon šuta Matića sudija Sekulić je dosudio udarac iz ugla za ekipu gostiju. U 80. minutu preslikana situacija iz 62. minute susreta, a opet je glavni akter Pavlović koji je i ovoga puta uspeo promašiti nemoguće. Bila je to veoma lepa prilika za pogodak koji bi možda doneo i tri boda, ali ista je otišla u nepovrat.

Do kraja susreta pokušavali su gosti učiniti nešto više, ali sve je to išlo nekako na silu bez dobro organizovane akcije, a samim tim i realizacija je izostala. Na kraju susret se završio bez pobednika, a moglo je biti i drugačije kako u korist domaćih, tako i u korist gostiju. Svako žali za svojim prilikama i bodovima. Kažimo da je ovo bio samo jedan loš dan, momci glavu gore, idemo dalje.

19.kolo Mačvanske okružne lige: FK „BORAC“ Vladimirci - FK „BORAC“ Lešnica 1:1 (1:0)

Vladimirici 02.04.2017.godine 16,00 časova. Stadion FK „Jedinstvo“ Vladimirici. Gledalaca: 200.