IHL: Prvi bodovi Lalama na SPENS-u

Ā

HokejaÅ”i Vojvodine upisali su prvu pobedu na domaćem ledu u sezoni savladavÅ”i Jesenice 4:2.Ā Iako su gosti poveli golom Alena Hadžića u Å”estom minutu, samo 67 sekundi kasnije MiloÅ” PuÅ”ac je posle asistencije kapitena Nemanje Vučurevića spakovao pak iza leđa golmana GaÅ”pera Panjtara za izjednačenje. Vučurević je do kraja prvog dela upisao joÅ” jedan poen, ovog puta matirao je Panjtara za vođstvo ā€žLalaā€œ 2:1.

U nastavku su gosti dodali gas, ali je na golu fenomenalan bio Adam Bukebum. Ipak, iskustvo je učinilo svoje, Jeseničani su iskristili jednu jedinu greÅ”ku Kanađanina i izjednačili.

Odlučujuća poslednja trećina donela je mnogo Å”ansi na obe strane, a Bukebum je joÅ” jednom bio nereÅ”iva enigma za goste. Ruski internacionalac Bogdan Dergačev zatresao je mrežu Panjtara u 48. minutu za 3:2, a zavrÅ”ni udarac za pobedu zadao je jedan od najiskusnijih igrača koji se za manje od mesec dana vratio na led posle zbiljne povrede ruke MiloÅ” Babić sedam minuta pre kraja i obezbedio Vojvodini prve bodove na ledenoj ploči SPENS-a.

Vojvodina ā€“ Jesenice 4:2 (2:1, 0:1, 2:0 )

Ledena dvorana SPENS. Gledalaca 150. Sudije: Đ. FazekaÅ”, N. Nikolić, D. Popović, S. Požar. Strelci: 0:1 Alen Hadžić (5:19), 1:1 Marko PuÅ”ac (6:26), 2:1 Nemanja Vučurević (14:48), 2:2 Krmelj (35:19), 3:2 Bogdan Dergačev (47:25), 4:2 MiloÅ” Babić (53:05). Isključenja: Vojvodina 14, Jesenice 14 minuta.

VOJVODINA: Bukebum, Gnip, Babić, Bjelogrlić, Čengeri, Kol, Dergačev, EkmeŔčić, Jerković, Markovićć, Milićević, Nikolić, Pajić, Puketa, M. PuÅ”ac, N. PuÅ”ac, Radosavljević, Stefanson, TomaÅ”ević, Vučurević.

JESENICE: Žagar, Panjtar, Baloh, Brun, Rauh, Dobravec, Fartek, Finžgar, Hadžič, Ivanović, Jakupovič, Končar, Krmelj, Lesničar, MaÅ”ič, Podrekar, Å abanović, Å kof, Svetina.

Izvor: hockeyserbia.com