Radnički sigurnom igrom do četvrte u nizu
20.10.2019 Administrator

RK Radnički / Andreja Kostadinović

Rukometašice Radničkog  su u okviru 4. kola super B lige za žene savladale prošlogodišnjeg rivala iz baraža,ekipu Mladi Radnik rezultatom 27-19,poluvreme 13-12 i tako ostale na čelnom mestu na tabeli uz stoprocentni učinak.

Znale su Kragujevčanke da ekipa iz Radinca neće biti nimalo lak zalogaj.da ih krasi borbenost i neverovatna upornost.Rezultatska klackalica na samom početku utakmice je ukazivala na tešku i tvrdu utakmice. U 4. minutu Radnički ostaje bez Jelene Pojužine,koja se u pokušaju da spreči kontranapad sudarila sa protivničkom igračicom, a sudije su to okarakterisale kao start za direktni crveni karton. Na gol je stala povređena Amina Hasanović i činilo se da će Mladi Radnik upravo zbog te činjenice imati prednost,no junačko srce i velika želja kadetske reprezentativke je došla do izražaja. U periodu igre gol za gol, gde su gošće uvek izmicale, Hasanovićeva je odbranila dva sedmerca i tako ulila neophodnu sigurnost svojim saigračicama. Radnički konačno dolazi do vođstva u 17. minutu golom Jovane Stoiljković sa sedam metara,najveću prednost stiče u 25. minutu pogotkom Ksenije Petrović ( 12-9), ali se na veliki odmor odlazi minimalnom prednošću domaćina 13-12.

Ubitačnom serijom 3-0, pogotkom večeras raznovrsne Mileve Knežević, domaće rukometašice stiču 4 gola prednosti već za nepunih 3 minuta igre u drugom poluvremenu (16-12). Frenetična borbenost i maksimalna angažovanost u fazi odbrane je došla do izražaja,sevnule su kontre, najjače oružje tima sa Lepenice i stvari su počele da dolaze na svoje mesto. Samo u jednom momentu u 45. minutu, gošće su uspele da smanje prednost na 3 gola ( 19-16) ali je u tim trenucima ponovo „proradila“ Hasanovićeva, raspucale su se Teodora Veličković i Ksenija Petrović i tako im raspršile sve nade o preokretu. Do kraja utakmice,uz par atraktivnih poteza i golova,Radnički je sigurnom igrom priveo utakmicu kraju konačnim rezultatom 27-19 i tako sveo protivnice na samo 7 datih golova u drugom delu igre.

U redovima Radničkog najefikasnija je bila  Teodora Veličković sa 7 pogodaka,u stopu je pratila Mileva Knežević sa 6, dok su  kod gošći 4 igračice imale istovetan učinak,sa po 3 postignuta gola ( Ristić,Obrenović i sestre Ninić ).

Narednog vikenda u okviru 5. kola SBRL za žene,Radnički očekuje derbi meč u Petrovcu,gde će ih ugostiti domaća Sloga.

RK Radnički  –RK Mladi Radnik:27-19 (13-12)

Kragujevac: SBB Hala “Jezero”. Gledalaca : 100
Sudije: Marko Jovanović, Dušan Petrović
Sedmerci: Radnički 2 (1), Mladi Radnik 6 (4)
Isključenja: Radnički 12 min, Mladi Radnik 10 min
Igrač utakmice : Teodora Veličković

Radnički  :  J.Pojužina ( 1 odbrana), Veličković 7, Srećković 1, Bjelak 1, Nedeljković , Vasić , Knežević 6, Blagojević , Hasanović ( 10 odbrana), Vlašković, Filipović  , Todorović , T. Petrović 1,K.Petrović 5, Stoiljković 5, Ž.Pojužina 1

Mladi Radnik :   Mitrović ( 9 odbrana) 1, Ristić 3, Obrenović 3, Paločević 2, Đorđević 2, M.Ninić 3, N.Ninić 3, Miloradović, Filipović, Torbica, Stojanović, Anđelović, Kojić 1, Tešić 1, Virijević.