35'
Ubedljivi Staropalančani
28.11.2020 Predrag Maravić

OFK Stari grad - Bačka Balanka ( foto: Predrag Maravić)

Bačkopalančani i Subotičani odigrali su vrlo dobro meč poslednjeg kola Srpske lige Vojvodina, borbeno sa šansama na obe strane, ali su domaći bili efikasniji i ubedljivo su trijumfovali rezultatom 3:0.

Domaći su poveli sa 1:0 u 35. minutu, Petar Tanasić je odlično šutirao levom nogom sa 19 metara u desni ugao nemoćnog Pilipovića. Bačkopalančani su prednost uvećali na 2:0 u 64. minutu, kapiten Žarko Vlajić krunisao je pogotkom sjajnu akciju svojih saigrača. Konačan rezultat meča 3:0, je postavio u 74. minutu najbolji igrač utakmice Vlajić. Na kraju meča usledilo je veliko slavlje domaćina.

Posle utakmice kapiten domaćina Žarko Vlajić je rekao: - Kako smo se dogovorili, tako smo i odigrali. Borbeno i efikasno, za odličan plasman u gornji deo tabele.

Trener Milan Mitrović je istakao: - Kao debitanti u ligi ovo je za naš klub odličan plasman. Živimo i radimo kao jedna porodica svi u klubu i uspeh nije izostao. Cilj kluba je opstanak u ligi.

Predsednik kluba Dejan Pašin sa saradnicima - OFK Stari grad, Bačka Palanka

Predsednik kluba Dejan Pašin je zadovoljno istakao: - Plan smo ostvarili. Puno smo radili ove godine i svi smo zadovoljni rezultatima našeg kluba. Osnovani smo 1986. godine. Pored seniora imamo pionire i kadete koji se takmiče u svojim ligama. Naš sponzor je kompanija: Browell, bez njihove pomoći ne bismo ostvarili ove rezultate. Hvala i opštini Bačka Palanka za donaciju, kao i svim prijateljima i donatorima kluba za nesebičnu pomoć. Vaš portal je vrhunski, pratimo vas svakodnevno i nastavljamo saradnju sa vama i na proleće. Hvala i našim vernim navijačima.

Tekst i foto: Predrag Maravić