Preokret Blekburna, Runi i dalje bez proaza
16.12.2020 sportdc.net

Fudbaleri Blekburna savladali su Roteram Junajted u 19. kolu Čempionšipa, rezultatom 2-1.

Ekipa Tonija Moubreja ušla je u ovaj susret kao favorit. Međutim, nije im bilo lako. Gosti su igrali jako dobro te su bili ravnopravni u prvom poluvremenu. U 61. minuti, muke za domaće su postale još veće jer je Smit pogodio za vodstvo Roterama. U 85. minuti, Eliot je donio izjednačenje Roversima. U sedmoj minuti nadoknade, Armstrong je pogodio za tri boda Roversa.

Roversi sada imaju 28 bodova dok je Roteram sakupio 19.

Novi veliki rezultat imao je i Vejn Runi. Menadžer Derbija nastavio je seriju bez poraza a sada je njegov tim savladao Svonsi sa 2-0. Golove za domaće postigli su Kazim Kolin Ričards te Jožviak.

Međunarodni fudbal Međunarodni fudbal Engleska: Championship Blackburn Rovers Rotherham United