Partizan bolji od Zemunaca
28.05.2021 sportdc.net

KoÅ”arkaÅ”i Partizana - foto: Dragana Stjepanović

Partizan NIS je savladaoĀ zemunsku Mladost u Hali sportova "Ranko Žeravica" sa 70:50 (21:14, 11:12, 17:14, 21:10) i tako poveoĀ 1:0 u četvrtfinalnoj seriji srpske Superlige.Ā

Ā

Parni valjak je pobedomĀ nad ekipom Mladosti iz Zemuna doÅ”ao na korak od plasmana u polufinale plej-ofa KoÅ”arkaÅ”ke lige Srbije. Nakon ove utakmice crno-beli imaju prednost 1:0 u seriji, koja se igra do dve pobede. DanaÅ”nju utakmicu su propustili Mika, Tomas, Mozli i Pejdž. Tokom prve četvrtine Partizan NIS je gotovo konstantno bio u prednosti i pokazao u kom smeru će se kretati meč. Posle deset minuta koÅ”arke na semaforu je pisalo 21:14 u korist Parnog valjka, a tokom druge deonice razlika je postala dvocifrena. Mladost je u finiÅ”u prvog dela meča smanjila zaostatak, pa se na poluvreme otiÅ”lo sa prednoŔću Partizana od Å”est poena - 32:26.Ā

Zapretili su gosti početkom drugog poluvremena, poÅ”to su se približili na minus jedan, ali su crno-beli imali spreman odgovor, te su sa sedam uzastopnih poena odbili nalet rivala. Pitanje pobednika reÅ”eno je tokom poslednje četvrtine, u kojoj je Partizan NIS velikom serijom 17:2 doÅ”ao do plus 21. Crno-beli ni u jednoj četvrtini nisu dozvolili protivniku da postigne viÅ”e od 14 poena, a priliku da izbori plasman u polufinale Parni valjak će imati u subotu, kada će Mladost biti domaćin u utakmici koja je zakazana za 18 časova.Ā

Na konferenciji za medije održanoj posle utakmice, trener crno-belih Aleksandar Matović je izjavio:Ā

"Kao Å”to smo i u najavi meča rekli, igrali smo protiv tima koji igra specifičnu koÅ”arku, agresivno preko celog terena i u svim pozicionim napadima. Utakmica je bila onakva kakvu smo i očekivali. Videlo se da nismo igrali zvaničan meč preko mesec dana. Osetilo se i da trojicu novih igrača imamo samo tri dana u svom rosteru. Uspeli smo da dobijemo utakmicu, ali idemo da analiziramo greÅ”ke koje smo pravili, kako bismo mogli spremno da dočekamo sledeći meč", rekao je Matović.Ā

Kapiten Parnog valjka Novica Veličković, istakao je da ekipa neće imati mnogo vremena za odmor i da je potrebno da se već sada okrene narednom duelu.Ā Ā

"Bila je ovo utakmica koja je za nas doÅ”la posle mesec dana priprema i za očekivati je da to ne izgleda perfektno tokom 40 minuta. Čestitao bih Mladosti na dobroj borbi koja je trajala preko 30 minuta. Potrebno je da se spremimo za subotu, jer nećemo imati mnogo vremena za odmor", rekao je Veličković.Ā

Partizan NIS:Ā Dangubić 12, Stepanović 1, Jaramaz 9, Janković 5, Trifunović 16, Dreksel 6, Zagorac 5, Miletić 4p, 12sk, Veličković 12, Perkins, Radovanović, Petrović

Mladost Zemun:Ā Mičel 1, Milosavljević 4, Igbanu 5, Gombo 14, Aranitović 10, Vuković, Belić 9, Milenković, Prlja 3, Sar 2, Barna 2, Mitrović