8'
7'
Vožd bez pobede u Kragujevcu
25.02.2022 Ruža Ilić

Posle tri utakmice u prolećnom delu sezone, Zmajevi su i dalje bez pobede. U okviru 24. kola Super lige Srbije beogradski tim doživeo je poraz minimalnim rezultatom 1:0 na gostovanju kragujevačkom Radničkom. Ujedno, ovo je bila i treća utakmica zaredom u kojoj je Voždovcu poništen gol.

Trener Voždovca, gospodin Aleksandar Linta, ipak smatra da se njegov tim nalazi u golgeterskoj krizi, ali veruje da će se to prevazići počevši od narednog kola.

Čestitam Radničkom na osvojena tri boda. U prvom poluvremenu nismo bili na nivou na kom je trebalo da budemo, ni energetski, ni tehnički, ni taktički. U drugom poluvremenu je bilo bolje, stvarali smo i neke šanse, ali je za pobedu potrebno da budemo na svom maksimumu svih 90 minuta. Može se reći da smo u krizi kada je u pitanju postizanje golova, imamo mladu i neiskusnu ekipu, sli je svakako potrebno da budemo agresivniji i pokažemo veću željuza pobedom. Bez obzira na to, ja verujem u svoj tim i ne sumnjam da možemo to da prevaziđemo i u narednim utakmicama pokažemo koliko možemo. Hvala publici i navijačima za toplu dobrodošlicu, bilo je zadovoljstvo vratiti se u Kragujevac iako zbog rezultata ne mogu biti srećan”, rekao je strateg Beograđana.

Nesiguran start meča za Zmajeve. U prvih 10-ak minuta su svojim greškama, pre svega u dodavanju, u nekoliko navrata dozvolili protivniku da ugrozi gol. Ipak, čuvar mreže Krunić bio je na mestu svaki put.

U devetom minutu sudija je pokazao i prvi žuti kraton gostujućem timu, Keita je bio opomenut za prekršaj. Konsolidovao je Voždovac svoje redove, a u 15. minutu iskoristili su slobodan udarac i izborili korner. Purtić je poslao loptu na suprotnu stativu gde su Zmajevi iskoristili gužvu i smestili lopti u gol. Nažalost, sudija je poništio ovaj pogodak zbog ranije napravljenog faula kapitena Hajdina koji je kažnjen i žutim kartonom.

Već u narednoj akciji kaznio je to Radnički, pogotkom Mirića došli su do prednosti od 1:0. Domaći tim je u nastavku učvrstio odbranu, pored dva ranije dobijena kartona zaradili su još dve opomene.  Uprkos pritisku i inicijativi, Beograđani nisu uspeli da promene rezultat do odlaska na pauzu.

Zaigrali su Zmajevi svoju prepoznatljivu pas igru u drugom poluvremenu i u 56. minutu ugrozili gol Kragujevčana. Izborio je Mijailović prekid a potom i izveo loptu koja se odbila do Purtića, a 24-godišnji vezista šutirao je snažno ka golu tik iznad prečke.

Mašović je odmah potom solo akcijom stvorio sebi priliku za šut, ali je lopta ovoga puta pogodila spoljnu mrežu.

Šef Linta je odlučio se za prvu izmenu u 59. minutu kada je Milojević zamenio Stanisavljevića, a pet minuta kasnije napravio je i dvostruku izmenu. Ajdinović i Đurišić zaigrali su umesto Purtića i Ćirkovića.

Još jedna propuštena prilika za Voždovac u 69. minutu, Keita se našao sam pred golom ali je nažalost šutirao preko prečke.

Pokazao je sudija Maksimović još jedan karton Zmajevima u 77. minutu, Lasikckas je faulirao fudbalera domaće ekipe pred njihovom klupom te je dodatno izazvao ljutnju Kragujevčana. Iskoristio je strateg beogradskog tima sve svoje adute, u 78. minutu šansu su umesto  Mijailovića i Mašovića dobili Novaković i Stoisavljević.

U prvom minutu svog debitantskog nastupa, imao je mladi Novaković šansu da zablista. Našao se na pravom mestu, gotovo sam pred protivničkim golom ali je poslao loptu visoko preko gola.

U 83. minutu Radnički je ponovo zatresao mrežu Voždovca, ipak sudija je poništio ovaj pogodak nakon konsultacije sa VAR sobom koja je potrajala nekoliko minuta, te je po isteku regularnih 90 minuta meč produžio za još sedam.

Iako su Zmajevi pokazali veliku želju da osvoje makar bod, nisu uspeli ni u sudijskoj nadoknadi da postignu pogodak.

Superliga Srbije Superliga Srbije Linglong Superliga Srbije Radnički 1923 Voždovac