Pobeda Kamenorezca i het-trik Nikole Pecića

Posle poraza u Riljcu u 6. kolu Druge rasinske okružne lige, fudbaleri Kamenorezca 76 su na svom terenu u Dublju u okviru 7. prvenstvenog kola, savladali solidnu ekipu Varvarin sa 5:2, poluvreme 2:1 i tako zadržali 14. mesto na tabeli sa 6 osvojenih bodova.

Bila je ovo prosečna, dinamična i uzbudljiva utakmica, otvorena igra sa šansama. Gosti su već u 2. minutu iznenadli domaće pogodkom Jovana Milutinovića, a zatim su domaći krenuli ofanzivnije i u 18. minutu uspeli pogodkom Stefana Simića da izjednače rezultat  na 1:1. Nikola Pecić je bio igrač utakmice on je het-trikom zaslužio taj epitet. U 22. minutu doveo je svoj tim u vođstvo 2:1 i to je bio rezultat poluvremena.

Isti igrač povećao je vođstvo Kamenorezca 76 u 54. minutu  na 3:1. Slavko Srejić se posle povrede vratio u tim i u 73. minutu se upisao u listu strelaca 4:1 za domaće. U 74. minutu opravdano je dosuđen jedanaesterac za dubljane i Nikola Pecić  je bio precizan za 5:1. Gosti se nisu predavali i u 86. minutu ublažili su poraz na 5:2 pogodkom Dušana Kolarevića.

U odbrani domaćih dobro su igrali Aleksandar Jakovljević, Vladimir Janković, Dragan Župac i ostali su bili na visini zadatka,  a napadu Nikola Pecić, Stefan Simić, Đorđe Andrijašević i Nikola Đukić. Gosti su se predstavili kao solidna ekipa, a beležimo i izuzetno dobro suđenje glavnog arbitra Dušana Stojanovića, kome su pomagale kolege Nikola Miljković i Petar Milićević. Dužnost delegata profesionalno je obavio Milovan Ćosić.

Dubljani naredno 8. kolo gostuju u Izbenici kod ekipe 14. oktobar gde će pokušati da izvuku povoljan rezultat. Fudbaleri Varvarina na svom terenu dočekaće ekipu Poljoprivrednik iz Počekovine.