"Plavo-beli" uspeŔni u Lazarevcu

27.03.2023 OFK Beograd

Četvrta pobeda OFK Beograda u nastavku Å”ampionata, od kojih treća na gostujućem terenu. Romantičari su se na Karaburmu vratili trijumfalno i iz Lazarevca pobedivÅ”i domaći Borac sa 3-1 (1-1).

Ā

Utakmica je odigrana po pravom prolećnom vremenu i prelepom ambijentu koji su napravili gostujući navijači. Viđena je velika borba, a plavo-beli tim je tokom celog meča imao inicijativu.Ā

Prvo poluvreme je zavrÅ”eno sa po jednim postignutim pogotkom na obe strane, a gol za klub sa Karaburme postigao je Marko Stojanović u 23. minutu. DomaćiĀ su doÅ”li do pogotka u 41. minutu kada je nakon dobrog kontranapada strelac bio Nikola Stojanović. U tom periodu igre beležimo nekolikoĀ izglednih Å”ansi od kojih je tri propustio Kaluđerović.

U nastavku igre slika na terenu je nepromenjena. Gosti imaju inicijativu, a domaćin se bori svim silama da bude ravnopravan na terenu. Utakmicu u svoju korist plavo-beliĀ reÅ”avaju nakon golova koje su postigli Tomislav Todorović u 60. i Halabrin u 85. minutu meča.Ā

U narednom kolu igra se derbi kola kada na Omladinski stadion dolazi ekipa komÅ”ijske Zvezdare.Ā