Piroćanci nakon pobede u Zaječaru ponovo na vrhu Srpske lige „Istok“

Na gradskom stadionu pod Kraljevicom zaječarski Timok 1919 je ugostio Radnički iz Pirota u 25. kolu Srpske lige „Istok“. Zaječaci su se nadali da mogu da iščupaju makar jedan bod ali gosti iz Pirota nisu dozvolili da još jednom naprave kiks kao u prošlom kolu protiv Dunava iz Prahova. Ponovo je napad „belih labudova“ zatajio, a golman Davor Joksimović je sprečio ubedljiviju pobedu piroćanaca. Timok 1919 je bolje otvorio utakmicu i već u 5. minutu raspoloženi Nikola Tričković je imao izglednu šansu ali je na njegov oštar centaršut odbrana Radničkog odlično reagovala. Gosti nisu realizovali svoje šanse preko kapitena Denisa Ristova u 17. i 21. minutu nakon kornera sa desne strane, a zatim i preko odličnog Đorđa Colića nakon kontranapada. U oba slučaja golman Davor Joksimović je bio na visini zadatka. U 24. minutu hladan tuš za domaće. Matija Nikolić je poslao pas u prostor napadaču Filipu Đuroviću koji je izašao „jedan na jedan“ sa golmanom Timoka 1919 i poslao loptu u nebranjeni deo mreže. Do kraja poluvremena Đorđe Colić je imao izglednu šansu ali je njegov udarac sa ivice šesnaesterca završio tik pored desne stative gola domaćih pa se rezultatom 0:1 otišlo na odmor.

Iako je Timok 1919 bio bolji u nastavku, nije realizivao svoje šanse, pa su gosti iz Pirota udvostručili prednost u 65. minutu. Nakon velike greške domaćih defanzivaca golgeteru Filipu Đuroviću nije bilo teško da iz peterca zakuca loptu u mrežu. Do kraja susreta Radnički je imao lepu priliku u 73. minutu ali je ponovo iskusni golman Davor Joksimović odličnom intervencijom sprečio kapitena Denisa Ristova da postigne treći pogodak za svoj tim.

Nakon remija (1:1) u Popovcu između Budućnosti i Dubočice, Radnički je ponovo na vrhu Srpske ligi „Istok“ sa osvojenih 57 bodova koliko imaju i leskovčani ali su piroćanci uspešniji u međusobnom duelu. Timok 1919 sa 21 bodom zauzima 14. mesto na tabeli i sve je bliži Zoni „Istok“.

TIMOK 1919 – RADNIČKI 0:2 (0:1)

ZAJEČAR: Gradski stadion pod Kraljevicom. Gledalaca: 300. Glavni sudija: Petar Vukadinović (Niš), pomoćnici Stevan Lazarević (Niš) i Predrag Hristov (Niš). Strelci: Filip Đurović u 22. i 65. minutu (Radnički). Žuti kartoni: Lazar Jeremić, Aleksandar Ilić, Marko Đorđević (Timok 1919), Aleksa Kostić Milutinović i Matija Nikolić (Radnički)

TIMOK 1919: Joksimović, Cvetković, Petrović, Ristić, Tričković, Jeremić (Bogojević), Nikolić, Denić (Ivetić), Đorđević, Ilić, Mašić (Jelić)
RADNIČKI PIROT: Ilić, Petrović, Dojkić, Đurović, Ristov, Kostić Milutinović (Petrović), Nikolić (Antić), Stojanov, Colić (Tošić), Kamenović, Vojnović

Srpske lige Srpske lige Srpska liga Istok Timok 1919 Radnički (P)