Napredak
Železničar
Partizan u poslednjem minutu odneo bodove sa "Krova"
03.04.2024 Aleksandra Stojković

U okviru 28 kola Super lige Srbije, na Krovu je odigrana prvenstvena utakmica između fudbalskih klubova Voždovac i Partizan u kojoj su  crno-beli odneli pobedu rezultatom 3:2.  Voždovac je dominirao većim delom meča, ali rezultat nije bio u skladu s njihovom igrom. Prvo su gosti poveli golom Baždara u 39. minutu i tako na 15-minutni odmor otišli pri vođstvu, a potom je Nešković u 57. minutu izjednačio sa bele tačke. Usledio je novi preokret gostiju preko Filipovića koji je nadvisio Katića u skoku u 74. minutu, ali je iskusni Flemings doneo izjednačenje šest minuta kasnije. Nažalost, Zmajevima je nedostajalo samo malo sreće, jer je pobedu Partizana u nadoknadi vremena obezbedio Stojković svojim golom za konačnih 3:2.

Šef stručnog štaba, gospodin Nikola Mitić, dao je svoj komentar na današnju igru svog tima prikazanu na Krovu:

Prvenstveno bih čestitao Partizanu i stručnom štabu na pobedi. Kada uzmemo malo širu sliku i pogledamo stvari koje su se desile u nekom kratkom periodu, nije slučajno da se ovo nama dešava. Imamo taj problem koncentracije i fokusa 90 minuta. Dešava se da napravimo faul u zoni gde to ne bi trebalo da se desi. Kod trećeg primljenog gola mi imamo šansu i ne igramo iza lopte onako kako bi treba da se igra. To nije stvar kvaliteta, već je to stvar koncentracije i fokusa. Na tome moramo da krenemo da radimo”, započeo je 32-godišnji stručnjak i potom dodao:

Generalno gledano, u prvom poluvremenu bili smo malo stegnuti i u grču a u drugom poluvremenu je to izgledalo dosta bolje iz svakog ugla. To je negde model koji treba da nam sliži za naredne utakmice koje nam predostoje, dok iz defanzivnog ugla postoje stavri koje moramo da promenimo. Ja sam i ranije govorio da kvalitet naše igre ne prate rezultati. Mislim da treba da se fokusiramo na ono što možemo da uradimo i na individualnom i na timskom putu. Kada te stvari postignemo, smanjiće se i broj grešaka na utakmicama!”

Na početku susreta, Zmajevi su odmah ”pokazali zube” i krenuli u ofanzivu. Voždovac je „nagazio“ na loptu, držao je u svom posedu i kontinuirano napadao gol Partizana tokom prvih 45 minuta.

NeškovićKolarević, Flemings istakli su se u oštroj borbi na napadačkom planu, demonstrirajući svoje veštine i angažovanje. U sedmom minutu, u jednoj takvoj akciji, pridružio im se i Đurđević, hrabro izvevši udarac na gol sa značajne udaljenosti, ali nažalost, bez dovoljne preciznosti.

Nešto kasnije pokušao je u listu strelaca da se upiše ponovo Nešković koji se našao tik ispred golmana Partizana ali je u svojoj nameri bio sprečen.

Uprkos relativno malom broju izazova sa kojim su se morali suočiti tokom većeg dela utakmice, odbrambeni igrači su pokazali izuzetnu stabilnost i pouzdanost u kritičnim situacijama. Mitrović, Matić i Đurđević istakli su se reagujući sa smirenošću i efikasnošću u momentima krize, čime su očuvali integritet odbrane.

Međutim, samo trenutak nepažnje bio je dovoljan da Partizan, nakon četvrtog uzastupnog pokušaja, od 40. minuta povede rezultatom 0:1 i tako na momenat poremeti igru popularnih Zmajeva koji su na poluvremenu u svlačionicu otišli sa golom zaostatka.

U drugom delu igre, Partizan je na početku odmah pripretio ali je tu akciju ispratio oprezni Đurđević, dok se Nešković ubrzo revanširao napadom koji je obećavao mnogo ali je rezultat ipak ostao nepromenjen.

Promena na terenu došla je nakon što je Partizan napravio faul nad Neškovićem, što je rezultiralo time da sudija pokaže na belu tačku. On je uspešno realizovao udarac sa jedanaesterca, postižući gol za izjednačenje u 57. minutu.

Samo minut kasnije Kolarević se ponovo našao u dobroj prilici za šut nakon što se probio po levoj strani ali se ta lopta odbila o stativu.

Voždovac je intenzivno napadao, ali istovremeno pokazivao i sposobnost u defanzivi. Katić je ponovno bio ključna figura u odbrani tima. Međutim, u 74. minutu, bivši igrač Voždovca, Aleksandar Filipović, uspeo je da nadigra Katića i postigne gol, donoseći ponovno vođstvo svom timu.

Ipak, rezultat na semaforu nije dugo ostao nepromenjen jer je u 80. minutu na terenu neumorni Flemings matirao golmana gostiju i zatresao mrežu protivnika za drugo po redu izjednačenje, 2:2.

Nakon tog gola, energija među Zmajevima je buknula. Kao da su se dodatno nadahnuli i bili još motivisaniji ako je to uopšte i bilo moguće. Prvo je Vujanović za dlaku ispustio sjajnu priliku, zatim i hitri Petrović, a iz jednog kornera lopta je zakačila stativu nakon pokušaja Đuričića

Uprkos kvalitetnoj i požrtvovanoj igri Voždovca koja je na terenu bila prikazana od prvog do poslednjeg trenutka, Partizan je u drugom minutu nadoknade dao gol za rezultat 3:2, odlučujići tako ishod ovog susreta.

U narednom kolu, fudbaleri Voždovca krenuće putem Niša gde će se u nedelju od 16.30 časova na terenu sastati sa ekipom Radničkog.

Superliga Srbije Superliga Srbije Mozzart Bet Super liga Srbije Voždovac Partizan