Radnički
Radnički (O)
55'
Kalemegdanska tvrđava pala pred Bulbuldercima

Dorćol je sav u zelenim i zlatno-žutim bojama poznog leta, a uz to i plavetnilo sa ušća Save u Dunav daje poseban šmek jednom od najegzotičnijih naselja prestonice. Da li će gosti sa Zvezdare, popularne "bulke", svojim mirisom očarati "saobraćajce" sa Dorćola ili će Nebojša kula i za njih ostati neosvojivi bastion, kao za mnoge vojevače iz prošlosti koji su ostavili trag na kaldrmi podno Kalemegdanske tvrđave, saznaće se za otprilike neka dva sata.

Parirao je domaćin favorizovanim gostima koji su imali više loptu u svom posedu, ali im je prilaz golu bio zatvoren. Kuriozitet je da za 45 minuta nije upućen nijedan šut u okvir gola, o prilikama da i ne pričamo. Sve u svemu, negledljivo prvo poluvreme, jedino za pohvalu je što su se igrači ponašali u duhu fer pleja, bez negativnog naboja i žutih kartona.
Tvrda utakmica i u nastavku, čeka se greška protivnika, nijedna ekipa ne rizikuje. Prvu priliku u 52. minutu ima gostujući centarfor Kuzmanović, šutira sa 5-6 metara, ali je Marić lepom paradom sačuvao gol. Zvezdara stiže do prednosti u 55. minutu, Janković je uputio oštar prizeman centaršut na peterac, half domaćih Lakić nespretno zahvatio loptu i smestio u sopstvenu mrežu.

Domaći nakon primljenog gola kreću malo slobodnije u napade, ali par halfova gostiju, Jakovljević i Jovanović, čine neprobojni bedem ispred svog gola. Pred kraj, igrao se 88. minut, moglo je biti 2:0 za goste da je Milosavljev krunisao golom dobar centaršut Vukićevića, međutim sa 6-7 glavom loptu šalje visoko iznad prečke. I onda u smiraj meča, treći minut nadoknade, domaći preko Miletića imaju zicer, sam je ispred golmana na 5 metara, ali mlađani Borjan izrasta u junaka i čuva svom timu tri teško stečena boda. Tako je jedan pogrešan potez, odnosno autogol, odlučio ovaj veoma neizvestan duel.
Sledećeg vikenda na programu su utakmice 6. kola kada će Dorćolci na Adu gde kao domaćin igra Torlak, dok Zvezdara na svom Bulbuldercu dočekuje Brodarac.

GSP POLET DORĆOL - ZVEZDARA 0:1 (0:0)

STADION: FK GSP Polet Dorćol. GLEDALACA: 200. GL.SUDIJA: Božović Nikola. POM.SUDIJE: Bigović Aleksa i Sulejmanović Denis. STRELAC: Lakić 55.min (a.g.) (Zvezdara). ŽUTI KARTONI: Stoiljković i Dimić (GSP Polet Dorćol), Nišavić i Vukićević (Zvezdara).
GSP POLET DORĆOL: Marić, Stegnjaja (Krajnović), Radulović (Đorđević), Tatomirov, Lakić, Marušić (Rakić), Stoiljković, Nikolić (Đelmaš), Dimić (Miletić), Janićijević, Daraboš.
ZVEZDARA: Borjan, Janković, Radović, Avramovski (Daničić), Jakovljević, Nišavić, Gusnić (Rančić), Vukićević Kuzmanović (Šević), Milosavljev, Jovanović.