Torlak
Zvezdara
GSP-ovci se provozali Carevom ćuprijom

Dve ekipe iz donjeg dela tabele sudarile su se danas na stadionu kraj Careve ćuprije. Vreme je bilo veoma toplo za ovo doba godine, a obzirom da je igrano na veštačkoj podlozi to je otežavalo disanje igračima.

Utakmica je slabijeg inteziteta, a prvu kakvu takvu priliku za gol imaju domaći u 32. minutu. Komadina je centrirao iz slobodnog udarca, a Šarić šutirao glavom sa 12-13 metara, pravo u naručje dobro postavljenog Marića. Gosti četiri minuta kasnije dolaze do prednosti, Janićijević je šutirao sa preko 20 metara, Knežević nije uspeo da odbrani, od vrhova prstiju lopta se odbila u njegov donji desni ugao. Za čitavo poluvreme viđena su samo dva šuta u okvir gola, po jedan sa obe strane, s tim što je gostujući završio iza leđa čuvara mreže.

Trener domaće ekipe Radišić odlučio je da na poluvremenu izvrši četiri izmene nezadovoljan prikazanim svojih prvotimaca. Rezervisti su donekle razdrmali ekipu, lopta je više u posedu "sokolova", ali do prilika pored čvrste odbrane gostiju ne dolaze. Nasuprot njima gosti su jedini put pripretili u 68. minutu kada je Knežević izvadio loptu iz rašlji nakon snažnog šuta Dimića sa oko 20 metara.

Gosti su se do kraja umešno odbranili, sačuvali minimalac i uzeli velika tri boda, važna u borbi za očuvanje srpskoligaškog statusa. BASK TEK je tako ostao bez pobede i posle 10. kola. Sledećeg petka BASK TEK će biti gost Brodarca, dok će na Dorćolu biti duel starih znanaca iz zonskog stepena takmičenja, kraj Nebojša kule stiže PKB iz Padinske skele.

BASK TEK - GSP POLET DORĆOL 0:1 (0:1)

STADION: FK BASK. GLEDALACA: 70. GL.SUDIJA: Atanasov Aleksandar. POM.SUDIJE: Galić Branko i Bratić Nemanja. STRELAC: Janićijević 36. (GSP Polet Dorćol). ŽUTI KARTONI: Vuković, Rašković, Knežević i Šarić (BASK TEK), Đorđević, Krajnović, Stoiljković, Janković i Tatomirov (GSP Polet Dorćol).

BASK TEK: Knežević, Vukić (Denić), Karišik, Petrović (Vučinić), Andić, Stupar (Rašković), Vuković, Pavlović, Šarić, Đokić (Avramović), Komadina (Ostojić).

GSP POLET DORĆOL: Marić, D.Stegnjaja (Dimić), Radulović, Tatomirov, Lakić, Marušić, Jovanović (Stoiljković), Nikolić (Janković), Janićijević, Đorđević, Daraboš (Krajnović).