Ušće Novi Beograd
Prva iskra
Raba uzeo meru "optičarima"

Arhivski snimak

Drugi derbi Srpske lige, Beograd, odigran je na obrenovačkom Vašarištu, pripao je domaćinu u ravnopravnoj i na momente dinamičnoj igri. Prvo poluvreme donelo je bolji fudbal, lopta se brzo prenosila, pogođena je prečka, stativa i pala su dva gola. U nastavku gosti su krenuli preduzimljivije, ubrzo su smanjili sa bele tačke i mogli su u nekoliko navrata više da učine. Radnički se opredelio na oprezniju igru, prioritet je bilo očuvanje rezultata što je moglo da im se obije o glavu.

Samo što je počela utakmica zatresla se prečka domaćina posle projektila Lekića. Prvi gol pao je u 17. minutu, Ratković je lepo proigran, stvorio poziciju za šut i sa nekih 14-15 metara pogodio unutrašnju stranu prečke od kole se lopta odbila u mrežu. “Optičari” ozbiljnije pripretili u 35. minutu kada se nakon šuta Borovića zatresla stativa. Nije mnogo prošlo, u smiraj prvog poluvremena već je bilo 2:0, Veljko Jovović je prošao po levoj strani, ušao u šesnaesterac i iskosa prizemnim udarcem pogodio suprotan ugao, takozvanu malu mrežu. Beležimo blokiran šut kapitena Ivanića i varku Miladinovića koji je prošao štopere gostiju i kad se našao oči u oči sa golmanom Mihailovićem šutirao je neometan pored gola.

Igrao se 50. minut kada je start golmana Mrdaka nad Lekićem sudija okvalifikovao kao najstrožu kaznu. Isti igrač prihvatio je loptu i oštrim šutem poslao loptu u levu a Mrdaka u desnu stranu gola. Ponovo je na sceni bio raspoloženi Lekić i izgledne pozicije iskosa šutirao tik pored leve stative. Teleoptik je bio konkretniji, opasniji, ali kako se meč bližio kraju, neuobičajeno toplo vreme za ovo doba godine, izcedilo je iz igrača poslednje atome snage, tempo je opao i više se igralo dugim loptama. Poslednju priliku na derbiju imao je ezervista Vukadin Jovović u kontri i sa ivice šesnaesterca šutirao, ali se istakao golman Mihailović.

RADNIČKI – TELEOPTIK 2:1(2:0)

STADION: Vašarište GLEDALACA: oko 300. GL. SUDIJA: Marko Karanović(Beograd). POM.SUDIJE: Slobodan Tatomirović i Milomir Maričić(Beograd). STRELCI: 1:0 Ratković u 17. Velj. Jovković u 37. minutu(Radnički), Lekić u 52. (k.u.) Teleoptik. ŽUTI KARTONI: Stjepanović, Ivanić(Radnički).

RADNIČKI: Mrdak, Stjepanović, Stojković, Šiškov, Pajević, Ivanić(Milovanović), Ratković(Bojović), Vukadin, Knežević, Velj. Jovović(Vuk. Jovović), Marković(Janković).

TELEOPTIK: Mihailović, U. Petrović, Đorđević, Stanković, Stamenković, Radojević(Bogosavljević), Borović(Knežević), Čermelj(Isailović), Lekić, Đ. Petrović(Delibašić), Miladinović(Čalić).