Torlak
Zvezdara
Rad
Ušće odsviralo uspavanku za "Partizanove bebe"

Derbi 8. kola Srpske lige "Beograd" igran je u matine terminu, te obzirom da je radni dan, nije privukao onoliki broj ljubitelja fudbala "malih terena" koliko bi ih bilo da je utakmica igrana preko vikenda. Zašto i za koga se koriste ovi vanfudbalaki termini, pitanje je za dublju analizu.

Domaći dolaze do prednosti iz svlačionice. Igrao se 3. minut kada je iz slobodnog udarca Arsić u trepavicu pogodio Ilića, a ovaj sa peterca loptu poslao pod prečku. Posle samo tri minuta grešku u odbrani gostiju iskoristio je Ristić, lobovao istrčalog golmana i duplirao prednost. Razvojni tim IMT-a agresivnom igrom je iznenadio uspavane "Partizanove bebe".

Ušće nastavlja sa presijom, kapiten Ilić u 12. minutu još jednom šutira glavom iz izgledne pozicije, ovaj put golman Teleoptika brani. Gosti iz Zemuna prvi put prete u 14. minutu, Borović izlazi sam pred Vojvodića, ali šutira pravo u njega. Malo zatišje je potrajalo do 33. minuta kada se Arsić iskrao po desnoj strani i sa nekih 10 metara uputio prizeman udarac ka golu Teleoptika, Mihajlović je lepom paradom sačuvao svoju mrežu. Na drugoj strani, posle dva minuta, Đorđe Stevanović ima idealnu priliku da sa 12 metara smanji zaostatak, međutim loptu je poslao čitava dva metra iznad gola domaćina. I na kraju, Arsić se u 43. minutu poigrao sa odbranom gostiju, predriblao je dva protivnička igrača i odapeo strelu sa dvadesetak metara za velikih 3:0 pred odlazak na odmor.

Trener gostiju Strahinja Pandurović izvršio je na poluvremenu trostruku izmenu sa željom da probudi svoju ekipu. To mu je urodilo plodom, kada su u 59. minutu golom Stankovića smanjili zaostatak. Teleoptik puno bolje igra u nastavku, Radojević se u 63. minutu spetljao i propustio da realizuje izglednu priliku da svoj tim dovede na samo gol zaostatka.

Gosti ipak postižu drugi pogodak u 71. minutu, posle lepog centaršuta Đorđevića najviši u skoku bio je umešni Borović. Nastala je mala panika u redovima domaćih, tek su ulaskom sa klupe iskusnog Govedarice konsolidovali redove. Nervozni gosti u 86. minutu ostaju sa igračem manje, jer je zbog psovanja glavnog sudije isključen Đorđe Petrović.

Totalan pad igre Ušća u drugom poluvremenu gosti iz Zemuna nisu uspeli da iskoriste, osim za častan poraz, čak je Lekić u 5. minutu nadoknade imao penal, ali je umesto mreže pogodio stativu. Novobeograđani sledeće subote od 11 sati gostuju na Dorćolu, a Teleoptik u istom terminu dočekuje BASK TEK.

UŠĆE NOVI BEOGRAD - TELEOPTIK 3:2 (3:0)

STADION: FK IMT. GLEDALACA: 150. GL.SUDIJA: Katić Nikola. POM.SUDIJE: Božović Goran i Radisavljević Ilija. STRELCI: Ilić 3, Ristić 6. i Arsić 43.min (Ušće NB), Stanković 59. i Borović 71.min (Teleoptik). ŽUTI KARTONI: Mihajlović, Ilić, Govedarica, Stojanović, Vukmanović i Stevanović (Ušće NB), Čermelj i Knežević (Teleoptik). CRVENI KARTON: Đ.Petrović 86.min (Teleoptik).

UŠĆE NOVI BEOGRAD: Vojvodić, Mihajlović (Govedarica), A.Stevanović, Ilić, Trajković, Vukmanović, Ristić (Stojanović), Blažić (Miletić), Jović, Arsić, Ognjenović (L.Stevanović).

TELEOPTIK: Mihajlović, Đorđević (Bogosavljević), Radojević, Borović (Delibašić), Ćalić (Knežević), Lekić, Đ.Petrović, Miladinović (Isailović), Cvetojević, U.Petrović (Čermelj), Stanković.