Sinđelić
Budućnost
Torlak
"Optičari" jesen zatvorili pobedom protiv surčinskog "Čelzija"

U poslednjem kolu, za Teleoptik veoma uspešne polusezone, gost u "Zemunelu" bilo je Jedinstvo iz Surčina. Gosti su se u startu opredelili da sredinu terena prepuste Zemuncima, povukli su se na svoju polovinu i vrebaju priliku da organizuju brze kontranapade.

Teleoptik do prednosti stiže u 20. minutu, Borović je uposlio Lekića čiji je prvi šut odbranio Milovanović, ali drugi nije mogao. Jedinstvo veoma brzo dolazi u priliku da izjednači, ali u tome se isprečila stativa koju je pogodio Stanić u 25. minutu. Gosti i dva minuta kasnije preko Puzovića prete, ali njegov šut sa 13-14 metara završava iznad gola. Surčinci baš žude za izjednačenjem i to im umalo uspeva u 32. minutu, ali je Broćeta bio neprecizan sa male udaljenosti. Jedinstvo do isteka prvog poluvremena za dobru igru ipak nije nagrađeno postizanjem pogotka, tako da "optičari" s minimalcem odlaze na odmor.

Prvu dobru priliku u nastavku propušta da realizuje domaći tim kada je Borović u 60. minutu šutirao kraj gola sa desetak metara. Pet minuta kasnije domaći ne realizuju jedanaesterac, golman Milovanović je nogom odbranio udarac Lekića sa 11 metara. Prethodno je isti igrač oboren od strane Puzovića i tako se potvrdio pravilo da igrač nad kojim je napravljen prekršaj ne treba da izvodi kazneni udarac.
Gosti su fizički pali, pa domaći preuzimaju inicijativu, a Borović u 70. minutu sa nekih 12 metara šutira pravo u Milovanovića. U 74. minutu vetar umalo nije prevario domaćeg vratara, priliku za izjednačenje ne koristi špic Broćeta. U ovom delu utakmice koncentracija je popustila kod obe ekipe, dva minuta kasnije grešku u odbrani gostiju nije iskoristio Lekić. Centarfor Teleoptika Lekić je danas mogao da se proslavi, ali ni u 88. minutu nije precizan, izašao je sam pred gol gostiju ciljao drugu stativu i promašio.

Iako su se Surčinci danas dobro pokazali u trećem minutu nadoknade primaju i drugi gol. Pukla je kontra po desnoj strani gde je pobegao brzonogi Ćalić i odigrao povratnu do Isailovića kome nije bilo teško da loptu iz blizine pošalje u mrežu. Ovom pobedom Teleoptik je preuzeo makar na jedan dan vrh tabele, a da li će na njemu ostati i preko zime zavisi od ishoda sutrašnjeg derbi meča kada se sastaju Zvezdara i Zemun. Sledi preduga četvoro mesečna pauza, a nastavak Srpske lige "Beograd" predviđen je za polovinu marta 2024. godine.

TELEOPTIK - JEDINSTVO 2:0 (1:0)

STADION: FK Teleoptik. GLEDALACA: 50. GL.SUDIJA: Okanović Jovan. POM.SUDIJE: Perišić Nemanja i Bakić Marko. STRELCI: Lekić 20. i Isailović 90+3.min (Teleoptik). ŽUTI KARTONI: Lekić (Teleoptik), Hebilji, Mitrović, Puzović i Mićić (Jedinstvo).
TELEOPTIK: Mihajlović, Đorđević, Stanković, Radojević, Borović (Bogosavljević), Lekić (Delibašić), Petrović (Isailović), Miladinović (Đurić), Knežević (Ćalić), Cvetojević, Čermelj.
JEDINSTVO: Milovanović, Cvetković, Stanić (Mićić), Dimitrijević (Ranković), Maksimović, Mitrović, Sekulić, Puzović, Broćeta, Hebilji, Vranešević (Bačanin).