Brodarac
BASK TEK
UŔće Novi Beograd
Jedno đule Surčinaca sruÅ”ilo banjičku tvrđavu

Rad je već prežaljen iako je ostalo joÅ” 10 kola do zavrÅ”etka prvenstva, ovog proleća je na svih pet mečeva ubeležio poraze. Njihov rival iz Surčina, posle proÅ”lonedeljne četvorke PKB-u, spremno je uÅ”ao u utakmicu sa željom da upiÅ”e joÅ” jednu trojku na svoj konto. Imaju loptu viÅ”e u svom posedu i postepeno grade napade, dok se domaći tim opredelio za neÅ”to zatvoreniju varijantu.

Ā

Prvi zanimljiv detalj zbio se u 11. minutu kada je Matović Å”utirao sa 13-14 metara iskosa snažno, ali neprecizno, kraj gola Rada. Sedam minuta kasnije bio je precizniji kada je sa istog mesta matirao nemoćnog Martinovića i doveo Jedinstvo u vođstvo. Nakon toga Surčinci su umrtvili igru, do odmora je viđen jedino dobar Å”ut Pantazisa sa nekih dvadesetak metara u 43. minutu, lopta je prohujala kraj stative gostiju.

Prva Å”ansa u nastavku zabeležena je u 58. minutu, posle prodora i centarÅ”uta Matovića, Broćeta se naÅ”ao sam na penalu, ali je slabo tukao glavom pa je lopta bila lak plen za golmana domaćih Martinovića. U 63. minutu Martinović se iskazao joÅ” jednom odbranivÅ”i jak Å”ut Puzovića sa 12 metara. Gosti nastavljaju da stvaraju i propuÅ”taju prilike, u 75. minutu rezervista Ranković sa desetak metara pogađa samo spoljni deo mreže.

Rad svoju prvu i jedinu Å”ansu ima u 79. minutu, Popesković sa 7-8 metara udaljenosti Å”utira glavom samo do stative. Tako je jedan rani pogodak gostiju odlučio pobednika. U narednom 22. kolu Građevinari gostuju Zvezdari, dok Jedinstvo dočekuje vodeći Zemun.

RAD - JEDINSTVO 0:1 (0:1)

STADION: FK Rad. GLEDALACA: 200. GL.SUDIJA: Novaković Srđan. POM.SUDIJE: PeriÅ”ić Nemanja i Stojanović Marko. STRELAC: Matović 18.min (Jedinstvo). ŽUTI KARTONI: Hebilji, Pantazis i Sandulović (Jedinstvo).Ā

RAD: Martinović, RadoÅ”ević (Bojović), Petijević, Virijević (S.Rupar), Trkulja (Goločevac), Bezarević, Nenadović, Repac, Popesković, Panev, Samardžija (Panić).

JEDINSTVO: Marjanović, Živković, Matović, Pantazis, Stanić (Maksimović), Mitrović, VraneÅ”ević (Sandulović), Puzović, Broćeta (Ranković), Vuković (Kovač), Hebilji (Mićić).