Hajduk poklekao u Moroviću

U predivnom ambijentu stadiona „Poloj“ i odlično pripremljenom terenu za igru odigran je derbi 2. kola Druge sremske lige Zapad. Jedan od pretendenata za najviši plasman FK “Hajduk“ doživeo je već na prvom gostovanju neprijatno iznenađenje od veoma mlade i talentovane ekipe iz Morovića. Početak utakmice nije najavljivao takav rasplet događaja. Već u 10. minutu zatresla se mreža kada je štoper gostiju Arežina pogodio mrežu domaćih, reagujući na centaršut iz prekida igre, ali je pogodak poništen na asistenciju pomoćnog sudije Nešića zbog ofsajda. Samo 6 minuta kasnije Gombar na asistenciju Lazarevića izlazi „oči u oči“ sa golmanom gostiju i biva neumoljiv za vođstvo gostiju. Pohod gostiju ka trijumfu u velikoj meri biva osujećen nekoliko trenutaka kasnije kada pomoćni sudija neopravdano poništava pogodak Radulovića, ponovo zbog ofsajda. Tome je u velikoj meri doprineo i glavni sudija Radivojević, koji u  tim trenucima nije dozvolio da se igra rasplamsa, što je u tim momentima mnogo više štetilo gostima.

U drugom delu videli smo potpuni preokret. Domaćini stižu do izjednačenja  u 52-om minutu sjanim pogotkom glavom štopera domaćih Pavića nakon centaršuta iz slobodnog udarca. Do 90-tog minuta gledali smo bledo izdanje svih aktera na terenu. Tada biva dosuđen slobodan udarac za domaće na 25 metara od gola gostiju. Lopta pogađa desnu stativu golmana gostiju, a na odbitak najbrže reaguje napadač FK “Jedinstvo“ i sprovodi je u mrežu za veliku i sasvim zasluženu radost, pre svega fer igrom i sportskim ponašanjem.

Jedinstvo (Morović) - Hajduk Divoš 2:1 (0:1)

Gledalaca 150. Sudija: Cviko Radivojević (Bačinci) 5. Strelci: Pavić 52 i 90 min(Jedinstvo), Gombar 16 min (Hajduk).

Hajduk: Targlović 6; Radulović 6; Plavšić 5; Arežina 6; Babić 5(Vasiljević 5), Vidović 5, Dragutinović 5, Nenadović 5 (Zeljković 5), Gombar 7(Manev 5), Drašković (K) 6, Lazarević 7.

Predigra(kadeti): FK  Jedinstvo- FK Hajduk 0:10. Izveštaj sastavio: Dragan Ćirilović, fudbalski sudija.

Graničar (K) 3 : 0 Sinđelić
Napredak (V) 0 : 0 Borac (M)
OFK Zeka Buljubaša 6 : 3 Sloboda
Omladinac (M) 1 : 5 Podrinje
Noćaj 5 : 2 OFK Bačinci
Srem 1 : 1 Fruškogorac (K)
Jedinstvo (M) 2 : 1 Hajduk