Hajduk nadmoćan u derbiju

Ukoliko, zbog reorganizacije takmičenja, ova dva kluba iz vrha Druge sremske lige-Zapad ne budu igrali u istom rangu takmičenja biće to prava šteta za fudbal. Kao i jesenas u Moroviću, i danas je utakmica odigrana u prelepom ambijentu pred respektabilnim brojem gledalaca. Viđeno je nekoliko lepih pogodaka, na sreću Divošana svi u mreži gostiju, mnoštvo lepih akcija, žutih i jedan crveni karton, tako da bi dueli između ova dva rivala u budućnosti zavređivala epitet derbija kola.

„Hajduci“ su svog današnjeg rivala dočekali na neutralnom terenu u Kuzminu, pošto su u Divošu u toku radovi na rekonstrukciji terena za igru. Uspeli su već sredinom prvog dela igre da prelome meč. Prvo je Drašković izuzetno preciznim udarcem sa 16 metara skinuo paučinu sa gola gostiju, da bi nedugo zatim Gombar iskoristio asistenciju najzapaženijeg na terenu Radulovića za sigurno vođstvo od 2:0. Priliku da grogiranog protivnika dotuče do nogu imao je Ilić, ali je glavom iz neposredne blizine šutirao preko gola. S druge strane mali kiks golmana Kulje umalo nije iskoristio štoper gostiju Pavić. Atraktivno je „makazicama“ šutirao ali je lopta otišla preko prečke.

U drugom delu Divošani su mudrom igrom privodili meč kraju, a nakon isključenja Kovačića, koriste prednost igrača više i pogocima Maričić Radeta i Ilića dolaze do konačnih i ubedljivih 4:0. Samo minut pre četvrtog pogotka, sudija Ćirić je mirne duše mogao dosuditi penal za goste, ali je njegova procena bila drugačija. U finišu utakmice rezervista Alimanović pogađa prečku tako da  petarda u mreži dobrih gostiju ovog puta nije pukla.

Hajduk (Divoš)-Jedinstvo (Morović) 4:0 (2:0)

Stadion FK“Graničar“ Kuzmin, gledalaca 350. Sudija: Ćirić (Bešenovo) 6. Strelci: Drašković u 16, Gombar u 22, Maričić Rade u 75 i Ilić u 83 minutu (Hajduk). Crveni karton: Kovačić (Jedinstvo) u 72 minutu.

Hajduk: Kulja 7, Radulović 8, Radosavljević 7, Jeremić 7, Arežina 8, Maričić Rajko 7, Ilić 7 (Alimanović),  Vasiljević 7, Gombar 7, Maričić Rade (K) 7 (Mikić), Drašković 8.

Predigra-kadeti: Hajduk - Jedinstvo 6:2

Sinđelić 2 : 2 Graničar (K)
Borac (M) 4 : 0 Napredak (V)
Sloboda 0 : 2 OFK Zeka Buljubaša
Podrinje 0 : 0 Omladinac (M)
OFK Bačinci 1 : 2 Noćaj
Fruškogorac (K) 2 : 0 Srem