Zona Drina: Brezovica-Polimlje 4:0

U svečarskoj atmosferi kakva i dolikuje otvaranju nove sezone Zone „Drina“, najvećem uspehu kluba iz Brezovice, domaći su uspeli da savladaju ekipu iz Prijepolja. Da li zbog same važnosti meča ili velikog broja navijača, fudbaleri Brezovice u meč su ušli sa nesigurnošću i osećao se grč u njihovoj igri. Ništa što je pre meča zamislio trener Ostojić njegovi izabranici nisu uspevali da ostvare. Gosti su u tim trenucima pokušavali šutevima iz daljine da savladaju golmana Mrčića, ali sve je ostalo samo na pokušajima. Igrao se 19. minut kada je Anđić uspeo da se oslobodi čuvara i uposli brzonogog Gostiljca, a ovaj sjajni napadač videvši da je golman gostiju Despotović daleko od svog gola, lob udarcem možda i uz malu pomoć gostujućeg štopera postiže gol za oduševljenje u gledalištu. Posle tog gola usledio je jedan mirniji deo utakmice sve do 41. minuta. Domaći su pokušali da probiju po desnoj strani, ali ispred Gostiljca, Kostić je loptu izbacio u korner. Na današnjem meču sjajni Žarko Anđić iz kornera sjajno pronalazi Bogunovića, a ovaj lepim udarcem glavom duplira prednost domaćih. Sa ovim rezultatom se otišlo na odmor.

Drugo poluvreme fudbaleri Brezovice započinju dosta mirnije i staloženije svesni da imaju lepu prednost, a i to da gosti već postaju umorni od dugog putovanja. Posle jedne duge akcije sa dosta razmenjenih dodavanja kapiten Anđić je uočio Smailagića koji se ubacivao iz drugog plana, sjajno ga poslužio a ovaj u svoj stilu snažnim udarcem sa ivice šesnaesterca pod samu prečku potvrdio da bodovi ostaju u Brezovici. Raspoloženi Gostiljac imao je situaciju 1 na 1 sa golmanom Despotovićem, lako ga zaobišao ali svojom neodlučnošću dozvolio Ljujiću da ga izbokira. Treba istaći da su gosti najbolju priliku za gol imali posle jedne lošije intervencije golmana Mrčića, kada je ovaj slabo ispucao loptu, to iskoristio Luinović, ali šutirao tako da je Drljača imao vremena da izbaci loptu u polje, pre nego što ona pređe gol-crtu. Igrao se 82. minut kada je Marinković koji je zamenio kapitena Anđića, sjajno uposlio Gostoljca ovaj izašao sam na golmana gostiju, ali ovaj put bio neumoljiv za veliko oduševljenje u publici. Na kraju ove istorijske utakmice za Brezovicu, Brezovica – Polimlje 4:0.

Brezovica-Polimlje(Prijepolje) 4:0 (2:0)

Brezovica- Gledalaca:1000. Sudija: Filip Vićentić(Šabac) 7. Strelci: Gostiljac u 17. i 82., Bogunović u 42. i Smailagić u 58. minutu. Žuti kartoni:Drljača, Smailagić(Brezovica), Šiljak, Potežica(Polimlje)

BREZOVICA: Mrčić, Mladenović, Savić, Mijatović(od 46. Čavić), Drljača, Marković, Šćepanović, Bogunović(od 61. Kostić), Anđić(od 61. Marinković), Gostiljac

POLIMLJE: Despotović, Memedović, Čović(od 42. Potežica), Šiljak, Kostić(od 41. Ljujić), Cvijović, Gašanin, Cmiljanović, Luinović, Hamzić, Rebronja(od 72. Dacić)

Igrač utakmice: Ognjen Gostiljac