OFK Vrbas - Obilić 3:0

U ne baš preterano kvalitnoj fudbalskoj predstavi, Vrbašani su uspeli u drugom poluvremenu da iskoriste svoje prilike i savladaju u opštinskom derbiju ekipu Obilića sa 3:0. U 54. minutu Vasiljević je prošao po desnoj strani, uposlio, u srcu šesnaesterca, Milenka Đedovića koji se oslobodio svog čuvara i sigurnim udarcem po zemlji savladao Luburića i doneo svom timu rezultatsko preimutstvo. Vođstvo Vrbasa je u, 68. minutu, duplirao Radomir Lopušina, iskoristivši sjajno dodavanje Maćiženskog. Samo pet minuta nakon drugog gola domaćeg tima, Zmajevčani su skrivili kazneni udarac, nakon čega je Trbojević, zbog prigovora, dobio crveni karton. Sigurni realizator jedanaesterca bio je Marko Durutović, postavivši konačan rezultat susreta. Mogao je Đedović vrlo lako, u periodu od 80-og do 89-og minuta, još dva puta da se upiše u listu strelaca. U oba navrata golman Obilića je sjajno intervenisao. Najpre je zaustavio udarac sa distance, a nakon toga i šut glavom sa ivice peterca. Gosti su najbolju priliku propustili u 89. minuta, kada je Mirko Mihić sa nekih 17-18 metara šutirao pored gola.

VRBAS. Stadion kraj Šlajza. Gledalaca: 300. Sudija: Petar Radić (Novi Sad) 7. Strelci: Đedović u 54. minutu, Lopušina u 68. i Durutović u 73. iz jedanaesterca za OFK Vrbas. Crveni karton: Predrag Trbojević (Obilić) u 71. minutu. Žuti kartoni: Lazetić i Stijepović (OFK Vrbas), Žutić (Obilić). Igrač utakmice: Milenko Đedović (OFK Vrbas)

OFK Vrbas: Botorić -, Lazetić 7, Durutović 7, Stijepović 7,5, Anđić 7, Vukobrad 7, Maćiženski 7 (Tešanović -), Lopušina 8 (Varga - ), Vasiljević 7, Đedović 8, Peković 7 (Majstorović 7).
Obilić: Luburić 6,5, Aleksić 6,5, Marčeta 6 (Trbojević - ), Uzelac 6,5, Žutić 7, Rodić 6,5, Kavran 6 (Kresoja 6), Ninkov 6, Radojčić 6 (Mihić 6,5), Trninić 7, Srdanov 6,5.