OFK Vrbas-Budućnost (SS) 5:0

Po izuzetno hladnom i kišovitom vremenu fudbaleri Vrbasa i Budućnosti odigrali su jedan dobar meč, koji je, sasvim zasluženo pripao domaćem timu. Kao i u prethodnom susretu, pred svojim navijačima, Vrbašani su sa dva brza pogotka raspršili sve nade svog protivnika. Peković je, u desetom minutu, iskoristio odličan pas Đedovaića i matirao Barcala, golmana Budućnosti. Samo šest minuta kasnije Đedović je, na ivici šesnaesterca, prihvatio loptu, pogledao gde se nalazi čuvar mreže protivničkog tima, i sjajnim lobom udvostručio prednost. Od tog trenutka, pa sve do kraja prvog poluvremena, Savinoselci su imali više loptu u svojim nogama, stvorili dve povoljne prilike, ali se u tim situacijama istakao i golman Vrbasa, tako da je rezultato ostao nepromenjen. Prvih dvadesetak minuta u nastavku, igralo se, pretežno, na sredini terena, a onda u finišu meča došla je do izražaja fizička pripremljenost domaćeg tima, koji je sa tri gola naneo još jedan ubedljiv poraz komšijama iz Savinog Sela. Vođstvo je, najpre, povisio Stjepović, četvrti gol je postigao Doknić, a konačan rezultat, svojim drugim golom, postavio odlični Zoran Stijepović. -Iako smo ostvarili ubedljivu pobedu, ne mogu potpuno da budem zadovoljan igrom, jer je ekipa, nakon brzog vođstva, prestala da igra kako zna, tako da smo dozvolili protivniku da kontroliše igru na sredini terena i stvara prilike. Ipak, smatram da smo kvalitetniji i da smo sasvim zasluženo ostvarili još jednu ubedljuvu pobedu pred svojim navijačima. Narednog vikenda putujemo u Sremski Kamenicu, na megdan Fruškogorcu, koji je u ovom kolu bio slobodan. Učinićemo smo sve da ponovimo dobre igre sa prethodnih gostovanja, i da nam posle tog meča bude uvećan bodovni saldo- rekao je posle meča trener Vrbasa Dragan Tepavčević. Novi trener Budućnosti, Dalibor Abramušić, bio je, prvih sat vremena, zadovoljan zalaganjem i borbenošću svoje ekipe, koja je, posle, 0:2 dokazala da ima potencijal i da, uz znatno više rada na treninzima, može izaći iz krize. -Želeli smo da se u što boljem svetlu predstavimo vrbaskoj publici i mislim da smo u tome i uspeli. Jeste da smo ubedljivo izgubili, ali video sam dosta toga dobrog, i smatram da ćemo u narednom kolu, kada nam u goste dolazi ekipa Futoga, osvojiti prve bodove ove sezone.

Vrbas. Stadion kraj Šlajza. Gledalaca: 100. Sudija: Željko Reljić (Novi Sad) 7. Strelci: Peković u 10. minutu, Đedović u 16., Stjepović u 73. i 81. i Doknić u 76. Žuti kartoni: Peković, Jovanović (Vrbas), Komatina (Budućnost).

Vrbas: Botorić, Vukobrad, Peković (Varga), Stjepović, Anđić, Doknić, Jovanović (Lazetić), Lopušina, Ćorović (Šumić), Đedović, Majstorović.
Budućnost: Barcal, Komatina, Samardžić, Desnica, Obradović (Tmušić), Alargić, Vezmar, Đurović, Šoškić (Stepanov), Babić, Turović.