PFL NS: Vrbas - Omladinac 3:0

Po izuzetno hladnom vremenu i teškom terenu fudbaleri Vrbasa su, iako znatno oslabljeni neigranjem nekoliko standardnih prvotimaca iz jesenjeg dela šampionata, sasvim zasluženo, ostvarili pobedu na prolećnoj premijeri, nanevši sastavu iz Stepanovićeva prvi ovosezonski poraz. Pobednik se mogao naslutiti već posle prvih 45 minuta, pošto je domaćin taj period igre rešio u svoju korist sa 2:0. I pre vođstva, Vrbašani su propustili nekoliko izglednih prilika, a onu najveću, u 23. minutu, prokockao je, iskusni, Đedović; Durutović je odlično prošao po levoj strani, idealno usposlio svog kapitena, koji je ipak, sa samo pet metara, promašio ceo gol, izmamivši prve aplauze promrzlih gledalaca. Nešto kasnije, isti akteri su, ponovo, bili u glavnim ulogama, samo ovoga puta Đedović je glavom šutirao preko gola, iz ne baš toliko izgledne pozicije. I onda, za samo četiri minuta mreža lidera šampionata se dva puta zatresla. Najpre u 38. minutu kada je Stijepović bio siguran egzekutor najstrože kazne, kojoj je prethodio sumnjivo dosuđen prekršaj u šesnaestercu Omladinca. Konačan rezultat prvog poluvremena postavio je iskusni Reljić. Treba istaći da su gosti možda i oštećeni, od strane glavnog arbitra, pošto nije sankcionisan navodni prekršaj u kaznenom prostoru Vrbasa. Ipak, Nikola Malidžan je bio blizu mesta događaja, i najbolje je video šta se zaista dogodilo ispred gola Botorića.
U nastavku, "četa" Dragana Tepavčevića je znalački čuvala rezultat i u trećem minutu sudijske nadoknade "overila" pobedu. Peković je matirao golmana Omladinca posle sjajnog soloprodora po levoj strani. Sve u svemu, ubedljiva pobeda Vrbasa kojom je na najbolji način nagovestio kakve su mu ambicije u nastavku prvenstva.

Vrbas: Stadion kraj Šlajza. Gledalaca: 200. Sudija: Nikola Malidžan (Novi Sad). Strelci: Stijepović (p) 38. min, Reljić 42. min i Peković 90+3 min. Žuti kartoni: Kuzmanović - Ratkov.
OFK Vrbas: Botorić, Krneta (Lopušina), Durutović, Stijepović (Lazetić), Reljić, Doknić, Petović, Bošković (Šumić), Kuzmanović, Đedović, Majstorović.
Omladinac: Pejić, Anđelković, Tešanović, Abdić, Bjekoić, Drobac, Samardžić (Šponja), Maksimović (Samardžić), Pupovac (Ratkov), Đelić, Živković.