Sinđelić pobedio na startu srpskoligaškog proleća
Fudbaleri niškog Sinđelića savladali su despotovačku Slogu rezultatom 3:1 (0:0) u okviru 16. kola Srpske lige Istok i sa 23 boda zauzimaju 7. poziciju na tabeli. Golove za domaće postigli su Ivan Milenković u 62, Aleksandar Stanković iz jedanaesterca u 74. i Demir Avdić u 82. minutu. Jedni pogodak za goste delo je Milana Petrovića iz penala u 77. minutu. Renovirana i dosta podmlađena ekipa niških "Orlića" izvojevala je pobedu u prvom kolu prolećnog dela prvenstva. Posle bledih i neubedljivih prvih 45 minuta, domaći su u nastavku zaigrali dosta organizovanije i slomili otpor iskusne ekipe Sloge.

Blaga terenska inicijativa Nišlija nije urodila plodom u prvom poluvremenu. Dve polušanse u vidu šuteva sa distance Milenkovića i Čmajčanina završili su preko gola, dok je sve ostale napade odbrana gostiju lako neutralisala. Sve u svemu, jako slaba utakmica za prvih 45 minuta.

Ivan Milenković, strelac prvog gola za Sinđelić; foto: Marjan Nikolovski (facebook.com/marjan.nikolovski)

Od samog starta drugog poluvremena domaći su krenuli dosta angažovanije i organizovanije, rešeni da 3 boda ostanu u Nišu. U 55. minutu Avdić je dobro prošao po levoj strani, dodao loptu do Stankovića na petercu, ali je odbrana gostiju u poslednjem trenutku intervenisala i izbacila loptu u korner. Igrao se 62. minut kada su fudbaleri Sinđelić prvi put zatresli mrežu golmana gostiju Vujanca. Opet je pomenuti tandem bio glavni šraf kod postizanja gola. Ovog puta Stanković je centrirao, Avdić se sjajno pozicionirao u kaznenom prostoru i grudima odložio loptu do Milenkovića, koji je snažnim udarcem po zemlji matirao golmana gostiju - 1:0.

Nekoliko minuta nakon primljenog gola gosti su još više pomogli Nišlijama, budući da je Stanković dobio drugi žuti karton zbog prigovora sudiji. Ulaskom rezerviste Stoškovića, ekipa Sinđelića je dodatno dobila na brzini, i upravo je pomenuti napadač bio od krucijalnog značaja za postizanje drugog gola. U 74. minutu primio je loptu na tridesetak metara od gola, i fenomenalnim solo-prodorom iznudio penal za svoju ekipu. Sa bele tačke siguran je bio Aleksandar Stanković - 2:0.

Posle duplirane prednosti, domaći su zaigrali nešto opuštenije što je moglo da im se obije o glavu. Prvo je u 77. minutu vezista Sloge Krstić dosta lako prošao po desnoj strani i na 2 metara od gola pronašao usamljenog Vasića koji je promašio stopostotnu šansu. Već u narednom napadu Dugalić je skrivio penal, što je Petrović iskoristio, i pogotkom iz kaznenog udarca vratio svoj tim u igru - 2:1.

Međutim, "Orlići" su konsolidovali redove i u 82. minutu rešili pitanje pobednika. Opet je Avdić odlično prihvatio loptu u šesnaestercu, okrenuo se i plasiranim šutom savladao golmana rivala - 3:1.

Gosti su se nakon trećeg primljenog gola predali i utakmica je mirno privedena kraju.

Posle 16 kola Sinđelić ima 23 boda (7 pobeda, 2 remija i 7 poraza). U narednom kolu SInđelić dočekuje Jedinstvo.

SINĐELIĆ - SLOGA (D) 3.1 (0:0)

Stadion: FK Železničar, Niš