I porazi imaju svoje "vrednosti"

Skrpljeni tim Radničkog sa samo jednim igračem na klupi, na poslednjem gostovanju u ovom prvenstvu delovao je kao turistička grupa. Bonus Lazar Manić nije se pojavio, u prvom poluvremenu branio je rezervni golman podmlatka.Piroćanci su prvi gol primili u nadoknadi vremena.U nastavku je izjednačio Filip Tolić u 58. minutu i time pokazao da je zasluživao veću minutažu.

žitoradja

U periodu pokušaja Piroćanaca da povedu, domaći su posle udarca iz ugla, a potom i iz kontranapada povećali na 3:1! "Beli" se ponovo "bude" kreću "grlom u jagode" i Nikola Ćirić u 78. Minutu smanjuje na 3:2. Jalovi napadi gostiju kažnjeni su još jednom "kontrom"! Radost Žitoradjana  u meču dva "gubitnika" koji su na sličan način "ošamareni" u ovom prvenstvu. Žitoradja je poslata u niži rang, a Radnički doveden u situaciju da "baulja" u poslednjim utakmicama.

Sa nestrpljenjem se očekuje kraj sezone! Mnogo toga se očekuje. Najpre da se konačno promeni pristup onih koji odlučuju o sudbini timova na "Istoku" da se manu "kreiranja" prevenstva , ali, se dosta toga očekuje i kada je Radnički u pitanju. Mnogo grešaka, iznudjenih i iznenadnih, doprinele su da Radnički i ove godine ne ostvari postavlljeni cilj!

Naše nije, da ukazujemo na greške i razloge kada je vodjenje Kluba u poitanju. To će raditi rukovodstvo, naše je da izrazimo ogromno žaljnje što su se "igre" nastavile, ali i što medju samim Piroćancima još uvek nema pravog jedinstva i stava o tome da li želimo jak i ozbiljan Radnički, ili će mu uvek neki "dušebrižnici" odmagati!

Srpska liga, Istok, 29.kolo Žitoradja: Žitoradja – Radnički  4:2 (1:0)

Radnički: Djordjević ( Stefanović), Spasić, Nikolić, S.Ćirić, B.Mančić, Tolić, Manojlović, Ristov, Penčić, N.Ćirić i M.Mančić.

Trstenik PPT 3 : 0 Jedinstvo (P)
Dubočica 1923 2 : 2 Hajduk Veljko
Žitorađa 4 : 2 Radnički (P)
Tabane Trgovački 3 : 0 Kopaonik
SFK Moravac 1 : 0 Moravac Orion
Timočanin 3 : 1 Radnički (S)