Novosadsko-sremska liga: Indeks - Kupinovo 1:1

Kupinovo je delilo 11 minuta od osvojenog „punog plena“. Gosti su, u suštini, prikazali sasvim zadovoljavajuću igru, u kojoj je i dalje (ne)efikasnost problem. Već u 2. minutu prilika za Kupinovo: Janković odlično upošljava Matića, koji iz neposredne blizine šutira u golmana. Par minuta kasnije i mladi Majstorović propušta priliku da nešto više uradi.Domaćin je ozbiljno pripretio u 30. minutu, kada je posle sjajnog centaršuta Nedića, Klaić sa 2 metra udaljenosti šutirao pored gola. Nedić je bio u glavnoj ulozi u 32. minutu: šut punom, ali nedovoljno precizno da ugrozi Travicu. Konačno, poslednju priliku u prvom poluvremenu imao je Dragojević, kada je oprobao svoj šut sa 18 metara.

Indeks - Kupinovo

Ono što nije uspeo Dragojević krajem prvih 45. minuta uspeo je u 57. minutu: izvanredan šut sa oko 20 metara u donji levi ugao Kneževića za 0:1. Mlada ekipa domaćina nije klonula duhom i u 59. minutu Ribar je bio sam ispred Travice, ali do izjednačenja nije došlo. Povratnik u ekipu Kupinova, Miloš Krstović, mogao je razrešiti sve dileme u 63. minutu posle nesporazuma domaćih igrača Baraća i Kneževića: umesto mreže, pogađa stativu. Pripretio je i Radošević u 70. minutu, kada je šutirao pored gola Indeksa. I kada se činilo da iskusnija ekipa Kupinova „ima bodove u džepu“ - izjednačenje! Na ubačenu loptu u 79. minutu najbolje je reagovao Klaić. Primljeni gol „presekao“ je Kupinovo, koje nije imalo snage da do kraja utakmice nešto više uradi.

Novi Sad - Strelci: 0:1 Dragojević u 57, 1:1 Klaić u 79. minutu. Đačko igralište: gledalaca 150. Sudija: Nikola Rilak (Inđija). Žuti karton: Božić (Indeks). Igrač utakmice: Dušan Janković.

INDEKS: Knežević 6,5, Starovlah 6, Ilić 7, Turan 7 (od 71, Škrbić), Ponjević 7, Barać 7, Božić 7, Nedić 7, Klaić 7, Ribar 7 (od 72. Marinković), Stanković7 (od 60. Kojadinović).

KUPINOVO: Travica 7, Nović 7, Ninić 7, Nedeljković 7, Lukać 7, Mihajlović 7, Dragojević 7, Janković 7(od 68. Petković), S. Matić 7 (od 84. F. Matić), Radošević 7, Majstorović 6,5 (od 46. Krstović 7).

Budućnost 1 : 0 Jedinstvo (SP)
Hajduk 1 : 3 ŽSK
Index 1 : 1 Kupinovo
Borac 0 : 0 Sloga
LSK Laćarak 2 : 1 Crvena zvezda
Jugović 2 : 1 Sremac Vojka
Ljukovo 0 : 4 Kabel
Omladinac 2 : 0 Mladost