Hajduk nadmoćan u derbiju

Rutinska pobeda Divošana na gostovanju u Ravnju. Rano vođstvo do koje ih je doveo veoma zapaženi a ujedno i debitant u belom dresu Pavlović Dušan, kao da je dodatno dalo krila gostima da prikažu veoma kvalitetnu partiju. I pored svih pohvala treba ipak istaći dekoncentaciju u napadu, pa je već u prvom delu igre propušteno barem tri stopostotne šanse da se zatrese mreža golmana domaćih Hristova. Ipak u 43. minutu igre najbolji igrač na utakmici Kovačević preciznim udarcem sa 17 metara od gola donosi gostima dva gola prednosti za miran nastavak utakmice.

Drugi deo domaći otvaraju sa dve dobre prilike, ali Savić iz neposredne blizine šalje loptu preko gola, a Maksimovićev slobodan udarac pod prečku uspeva da odbrani golman Hajduka Đurić. Ostatak utakmice protekao je u potpunoj dominaciji gostiju. Prilike za gol nizale su se kao na traci, teško je i izbrojati koliko, ali trećeg gola nije bilo sve do 83. minuta. Rezervista Ilić uspeo je da prodre u kazneni prostor domaćih sa desne strane i da na drugoj stativi uposli Petrovića, koji udarcem glavom i definitivno rešava pitanje pobednika. Počasni gol za domaće delo je Maksimovića koji sa udaljenosti od 35 metara uspeva da iz slobodnog udarca iznenadi golmana gostiju za konačnih Zeka Buljubaša – Hajduk 1:3.

Zeka Buljubaša (Ravnje) – Hajduk (Divoš) 1:3 (0:2)

Gledalaca 150. Sudija : Ranković (Jarak) 7. Strelci: Maksimović (Zeka Buljubaša) u 85. minutu, a Pavlović u 13, Kovačević u 42. i Petrović u 83. minutu. Izveštač: Dragan Ćirilović, fudbalski sudija.

Hajduk: Đurić 8, Avramović 8,  Kovačević 9 (Ilić), Jeremić 8, Jovanović 8, Slavković 8, Pavlović Dušan 9 (Stojaković),  Maričić (K) 8, Lazić 8, , Savić (Zeljković 8), Petrović 9.

Radnički 0 : 0 Jadran
Napredak 2 : 0 Hajduk 1932
Sremac Graničar 1924 2 : 0 Hrtkovci
Rudar 2 : 0 PSK Putinci
1. Maj 2 : 0 Sloven
Hajduk 1925 Podunavac 2 : 0 Budućnost
OFK Zeka Buljubaša 1 : 3 Hajduk (D)