PFL Sombor : Gakovački graničari kaznili desetkovani BSK sa 5:1

Ko bude video rezultat prvenstvene utakmice iz Gakova, gde su se u XXVIII kolu prvenstva Područne Lige Sombor sastali domaći Graničar i njihovi gosti iz Bačkog Brestovca, ekipa BSK-a, pomisliće da je to bio jedan dobar meč sa šest golova  i mnogo lepih akcija, pa je verovatno i publika uživala gledajući susret ovih klubova. Međutiim, i onaj mali broj gledalaca (možda 30 ) jedva je čekalo da se susret završi, i da čuju poslednji zvižduk sudije Maravića iz Crvenke, koji je i sam išao na ruku, i akterima i publici, pa je meč skratio za dva minuta u prvom, i četiri u drugom poluvremenu, ne računajući još i  nadoknadu .Bila je to utakmica koju će svi želeti da što pre zaborave,jer je odigrana bez imalo motiva, da se otalja, jer konačan ishod nije ništa značio ni jednima ni drugima.

Nikola Ožbolt postiže gol za domaćine u 43 minuti utakmice

Lep i sunčan dan, možda malo topliji za jednu utakmicu, uz loše pripremljen teren, jer visoka trava nije išla na ruku fudbalerima, pogotovu za neke akcije po zemlji, loše su uticali na igrače oba tima, a pravi rivalitet i borba, izostali su zbog jednog razloga, a to je dolazak samo devetorice igrača BSK-a na ovaj prvenstveni meć. Predstavnik kluba i trener, sedeli su na klupi gostiju,a devetorica fudbalera u prvom,i samo osam u drugom poluvremenu,jer povređeni Božić nije ulazio u igru u drugom poluvremenu, borili su se za što časniji poraz, i povratak kući sa što manje golova u mreži Tešića. Ispitni rokovi, maturske večeri, parni žuti kartoni, desetkovali su sastav brestovčana, pa je ova utakmica u Gakovu odigrana kao susret dve ne ravnopravne ekipe, što opet pokazuje i sam rezultat na kraju. Sama činjenica da su brojčano jači, demotivisala je igrače Graničara , koji se nisu mnogo trudili da na ovoj utakmici daju svoj maksimum.

Kad već imate dva igrača koji nemaju svoje čuvare, onda je logično da se oni lakše došetaju do gola i da ga postignu . Takao je prvi gol na utakmici postigao Ćupurdija u 19 minutu, jer je primio loptu ne ometan i poslao je u nebranjeni deo mreže golmana BSK-a. Četiri minuta kasnije, jedno pogrešno izbacivanje iz svog peterca fudbalera BSK-a, Stupar kažnjava svojim prvim  golom za vođstvo od 2:0. Već u narednom minutu gosti imaju lepu priliku da smanje rezultat, ali Ganić loše završava akciju, i šalje loptu pored leve stative gola gakovčana. Igrao se poslednji minut prvoga dela kada je Nikola Ožbolt svojim golom postavio konačan rezultat prvog poluvremena.

U nastavku, prvu šansu ima centarfor gostiju, Đorđe Marinković, koji u 52 minuti, sa svega nekoliko metara ne uspeva da savlada Prekrajca. Tri minuta kasnije , Stupar sa 16 metara udarcem po zemlji gađa ćošak Tešićevog gola za 4.0. Visoko vođstvo uspavalo je odbranu Graničara u 62 minuti, kada Ganić ispravlja svoju grešku iz prvog poluvremena i smanjuje na 4:1. Od svih šansi do kraja meča, veteran Skrobonja iskorištava onu u 73 minuti, kada preciznim udarcem pogađa levi donji ugao gola BSK-a, i stavlja tačku na golove u ovoj utakmici.

Dosadna i nezanimljiva utakmica odigrana je u granicama fer-pleja, a izrečene tri javne opomene, od kojih su dve u jednom minutu, pokazane su fudbalerima domaćina za nesportsko povlačenje i prigovor. Suđenje nije bilo loše, a važnost meča je uticala na ponašanje, jer nije bilo razloga nizakakve tenzije.

jedna od šansi gostiju iz drugog poluvremena

PODRUČNA LIGA SOMBOR : GRANIČAR (G ) – BSK 5:1

Gakovo 30,maja 2015 godine. Igralište Graničara. Gledalaca 30. Sudija Maravić Pomoćnici Ćalasan i Mirković Delegat Dudaš. Strelci . Ćupurdija u 19, Stupar u 23i 55, Ožbolt u 43 i Skrobonja u 73 za Graničar, a Ganić u 62 za BSK. Žuti kartoni : Čivčić, Primorac i Skrobonja (Graničar) Crveni kartona nije bilo. Igrač utakmice Stupar (Graničar)

GRANIČAR : Prekrajac,Orsić,Kesegić, Čivčić,Šćekić,Stupar,Primorac,Ožbolt (Tomić), Trivunović (Đorđević), Ćupurdija (Kresić) i Skrobonja.

BSK: Tešić, Hinić, S. Beljanski, Bagić, Božić, Savić, D. Beljanski, Ganić i Marinković.