BSK pobedom otpočeo šampionat

U prvom kolu Šumadijske okružne lige, u Belosavcima, BSK (Belosavci) - Prvi srpski ustanak (Orašac) 2-0 (0-0).

Ekipa BSK-a iz Belosavaca pretrpela je neznatne izmene u odnosu na prethodnu sezonu i u startnoj postavi je imala dva debitanta. Na poziciji desnog beka našao se mladi Mijović, koji se vratio u klub nakon pozajmice, i u sredini terena Miloš Pavković iz Zagorice. Prvo poluvreme je proteklo u blagoj inicijativi BSK-a iz koje su proizašle dve izgledne prilike za Adamovića, ali se na odmor otišlo bez golova. Čim je krenulo drugo poluvreme, domaćin je poveo. Igrao se 48. minut kada je devetnaestogodišnji Savović uhvatio odličan volej i postigao svoj prvi pogodak u zvaničnim utakmicama. Kako je vreme odmicalo, bilo je primetno da igrači BSK-a imaju više svežine. Ipak, na drugi pogodak se čekalo sve do 83. minuta kada se Adamović najbolje snašao ispred gola protivnika i sproveo loptu u mrežu za konačnih 2-0.

Pred oko 100 gledalaca, pravdu je delila sudijska trojka iz Knića.

Za BSK su nastupili: Slavković (k), Mijović, Andrić, S. Luković, Lukić, A. Pavković, M. Pavković, Savović (D. Luković), Cvetković (Mitrović), Adamović (Vukadinović), Janković.

Vinča 5 : 4 Aranđelovac
Lepenica 0 : 0 Vitlina-Bokanja
BSK 2 : 0 Prvi srpski ustanak
Junkovac 4 : 2 Karađorđe
Borac 5 : 2 Šatornja
ŽSK 0 : 0 Šumadija
Pobeda 0 : 2 Šumadinac