Sopstvenim greškama u ubedljiv poraz u Španiji

Rukometašice Izvora Bukovičke Banje pretrpele su ubedljiv poraz u prvoj utakmici ¼ finala Čelendž Kupa Evrope. Jedini preostali srpski predstavnik na evro-sceni , poražen je u Španiji na Kanarskom ostrvina u glavnom gradu Kanara , Las palmasu rezultatom 35:25 , poluvreme 17:13 od lidera španske lige ekipe Rocasa Gran Canarija ACE koji u domaćem prvenstvu ima učinak 15 pobeda i 1 poraz.

Prva utakmica imala je pomalo čudan uvod za uređene zapadne zemlje , jer je zbog prokišnjavanja hale u Las Remudasu meč , posle odluke delegata EHF-a portugalca Hosea Horhea , preseljen u Las palmas uz promenu termina , pa je utakmica umesto u 18:00 počela u 20:00 sati.

U prvih pola časa igre rukometašice Izvora napravile su veliki broj tehničkih grešaka ali su uprkos tome držale rezultatski priključak i zahvaljujući poprilično dobroj igri u odbrani , u većem delu tog dela utakmice čuvale nadu da se u drugom poluvremenu uz umanjenje pogrešnih dodavanja , može do povoljnijeg rezultata.

U nastavku meča domaće rukometašice su “dodale gas” i potpuno ugasile nadu aranđelovčanki ne da mogu da umanje njihovu prednost nego da će teško i do časnog poraza. Svaka greška kažnjena je munjevitom kontrom i sigurnom realizacijom pa je serijama od 3:0 ili 4:0 , španski tim samo povećaavao prednost iz minuta u minut.

Detalj sa prve utakmice 1/4 finala Čelendž Kupa , Rocasa Gran Canaria ACE-ŽRK Izvor Bukovička Banja (foto: Rocasa Gran Canaria ACE)

Na kraju + 10 za Rokasu i mala nada u čudo koje bi eventualno moglo da se desi u revanšu koji se igra danas od 18:00 sati , da se malo i našalimo u zbilji , ako ne bude kiše.

Najefikasnija kod domaćina bila je srednji bek Maria Lujan Suarez sa 8 golova , pogodak manje postigla je levi bek Davina Lopez Hernandez , dok je gol manje postigla desno krilo Melania Falcon Gonzalez. Po 5 puta su mrežu Izvora zatresle kružni napadač INCLUDEPICTURE "http://europeancup.eurohandball.com/spc.gif" \* MERGEFORMATINET Almudena Rodriguez Rodriguez i levo krilo Tiddara Trojaola Cabezudo. Z akonačnih + 10 na kraju meča po dva puta su se u strelce upisale bekovi Alba Albadalejo Sanchez i Maria Gonzalez Mendez. Domaćin je realizovao svi 5 penala uz 2 isključenja za: Rodriguez i Hernandez.

U ekipi trenera Živojina Maksića najefikasnija je bila levo krilo Timea Rabata sa 5 pogodaka , Milica Danilović je postigla 4 , Marija Petrović,Sanja Rajović i Ana Tomković dodale su po 3 , dok sup o dva puta strelci bili: Katarina Stanić, Ana Kojić i Maja Radoičić. Jednom je mrežu reprezentativnog golmana navaro , zatresla i Danijela Ilić. Izvor je izveo i realizovao jedan sedmerac dok su na 2 minuta od strene sudijskog para iz Poljske Jakuba Jerleckia (POL)   Macieja Labuna isključene:Katarina Stanić 2 puta i Timea Rabata jednom.

Na kraju poprilično kapitalna zaliha za revanš za ekipu koja je odlično iskoristila sve greške gostujućeg tima i zahvaljujući sopstvenom kvalitetu i igri uspela da napravi prvi i najvaažniji korak ka polufinalu Čelendž Kupa Evrope.

Rukometašice Izvora Bukovičke Banje pokušaće da se večeras španskoj publici predstave u boljem svetlu te da u revanš utakmici u kojoj su “domaćini” u dalekoj Španiji obezbede povoljniji rezultat u odnosu na prvi meč sa Rokasom.

9 Kučevo 18 5 0 13 10
10 Minaqua Vojvodina 18 4 0 14 8