Presudio gol u 45. sekundi

Fudbaleri Zrinjskog su danas u Istočnom Sarajevu savladali domaću Slaviju sa 1:0, u utakmici 23. Kola Premijer lige.

Već u prvom napadu Zrinjski stiže do gola. Igrala se četrdeseta sekunda kada je Vejnović loše reagovao na jednu loptu, Miloš Filipović je prebacio za Zakarića kojem nije bilo teško da matira nemoćnog Mladena Lučića.

Slavija - Zrinjski

Poslije tog gola Zrinjski se očekivano povukao i smirio igru, bez apsolutno ikakvih pretenzija da krene prema naprijed i još jednom ugrozi gol Mladena Lučića. Čuvali su oni rezultat, ali i loptu, tako da ni Slavija nije imala previše prilike za igru. Dvije prilike imao je Nemanja Bošković. Oba puta je šutao sa nešto više od dvadeset metara, ali oba puta lopta je otišla preko prečke gola Gorana Karačića.

Najveću pažnju u prvom poluvremenu privlačio je vrlo loši sudija, Ognjen Valjić sa svojim, podjednako lošim pomoćnicima Dariom Primorcem i Dragana Keranovića. Čudne, vrlo loše, odluke do ludila su dovodile kako igrače Slavije, tako i navijače. Svaku priliku da pokaže karton domaćim fudbalerima jedva je dočekivao, dok su gosti i pored dva udarca nogom u glavu domaćih fudbalera, ostajali nekažnjeni.

U nastavku ista slika na terenu. Slavija drugo poluvrijeme otvara sjajnom prilikom Stefana Barića. Dobio je on loptu na desnoj strani, i krenuo u kazneni prostor, dobro šutirao, ali je Goran Karačić pokazao zašto je jedan od najtalentovanijih golmana u Bosni i Hercegovini.

Slavija je i u nastavku napadala, a Zrinjski je i dalje strpljivo čuvao rezultat, pa koristio ako mu se otvori neka prilika. I imali su je. Ognjen Valjić im je poklonio prekršaj na ivici kaznenog prostora, ali je Arežina šutirao preko gola.

Novu sjajnu priliku imala je Slavija u 67. minutu. Branislav Arsenijević je sa desne strane centrirao, lopta je došla na drugu stativu gdje Nemanja Bošković hvata volej, ali Goran Karačić još jednom pokazuje svoje kvalitete i spriječava siguran pogodak.

Novu pravu priliku Slavija je imala u 76. minutu. Stefan Barić je prihvatio loptu na vrhu kaznenog prostora, i snažno šutirao, a Goran Karačić još jednom pokazao sposobni.

Katastrofalni Ognjen Valjić je svojom nevjerovatnom odlukom u 82. minutu otvorio kontru gostima. Bio je to napad Slavije, a Čolić je sa dvije ruke preko vrata oborio Boškovića. Pokazao je Valjić da tu nema govora o prekršaju, a onda je sjevnuo kontra napad. Ognjen Todorović je izašao sam na Lučića, ali je kapiten Slavije izašao kao pobjednik.

Umrtvljena je utakmica do kraja, ali nije bilo promjene rezultata. Slavija je izgubila utakmicu, pomalo i nezasluženo, jer su zaista imali bolje prilike, ali ih je jedna velika greška na otvaranju susreta koštala, i gube veoma bitne bodove.

SLAVIJA – ZRINJSKI 0:1 (0:1)