Pirot je pobedio velikog rivala!

O, kakav derbi! Kakav meč dva velika rivala. Bio je to sudar dva odlična tima,  koji su od prvog do poslednjeg sudijinog zvuižduka ,,ratovali,, na terenu, sportski, fer , korektno. ,,Ginuli,, za svaku loptu, svaki skok, svaki šut, svaki napad, odbranu…

Ovom derbiju, pored igrača, ton je dala, snagu,. energiju, značaj i neverovatna pirotska publika.

Neka se drugi ne naljute , nosi me emocija neka posebna kada pišem o ovim momcima. Treba biti uz njih i tek onda shvatiti koliko u njima ima onih vrednosti koje su izuzetno vredne za sportiste. Vredni, skromni, užasno borbeni, uvek spremni da , ,bace srce,,  za dres Kluba, za ovu divnu publiku, za ovaj Grad !! . E, nošen tom emocijom, jer su mi zaista dragi, izveštaj ne mogu drugačćije da počnem.

Od kraja!

Od svlačionice i njihovog skandiranja jednom od tih skromnih momaka! ,,Dobio si ćerku Lazare,,!! Pobedu su, čućete kasnije u izjavama poklonili njegovoj prekjuče rodjenoj Uni. Neka je sa srećom, Lazare!!!

A sad nazad na teren.

Počelo je da smo sanjali ne bi se dogodilo. Trojka za trojkom, Aleksinčani izbezumljeni!

Rašić, Filipović… dvojke Pendića, Djonlića! Pocepali su mrežu protivnika i u 8.minutu bilo je, verovali ili ne, 17:8 za Pirot.  Samo minut kasnije 20:8, da bi Filipović još jednom triojkom podigao na 23: u, a bivši Piroćšanac Raičevi, koji je odigrao odlično,   šutevima za tri i dva poena smanjio na 23:13. smanjio .

Nastavila je ta naša ,,furija,, da ,,razbija i u drugom kvartalu. Rašić u 11.minutu pogadja za 25:15, Šikman odgovara Matović  drži razliku na deset poena, 27:17 i tako naizmenično. Rafali sa obe strane. Rašić i Filipović ponovo trojke, bilo ih je ukupno sedam u prvom delu. Ne miruju ni Danilović, Raičević, Ilić, Zornić, Šikman.

U 18. minutu gosti su se opasno približili na 43:36 , da bi u poslednjem minutu  Stojanović trojkom  ponovo napravio razliku za mirnu završnicu prvog dela. Stanisavljebvić je slobodnim bacanjima, kojih se kasnije ,,našutirao,, postavio konačan ishod prvih 20 minuta, 50:38 za Pirot.

Iako je razlika bila ,,pristojna,, nismo bili sigurni ni tada u konačan ishod. Sa druge strane ,,rova,, bili su Danilović, Raičević, Zornić, Šikman, kasnije raspoloženi Stanisavljević.

Trebalo je sačuvati vodjstvo koje se polako topilo .  U trećoj deonici domaći su pali i dozvolili  ,,našem,,  Žiki Daniloviću, Iliću, Šikmanu, Stanisavljevićšu da u 16. minutu dodju na 56:52.

Do kraja tog dela bilo je grešaka u napadu sa obe strane, tu i tamo po neka iznenadjujuća ,,svirka,, sudija, ali sve to, ipak, nije bio razlog. Pirot je pao i dozvolio Napretku da taj deo dobije čak sa 23:14.

E tu smo zadrhtali i tu je zagrmela Hala Kej i u poslednjoj četvrtini bilo je užasno teško. Koš za koš, napad za napadom, greške sa jedne i druge strane.   Pogadjaju i promašuju i jedni i drugi. ,,Puni ,,su penala.  Igra se ,,na žiletu,,!

Djonlić postiže onu ,,ludu,,trojku uz sudijin zvižduk i ono zastrašujuće 61:61 , podiže za 3 poena u našu korist. U sledećem napadu Djonlić ponovo pogadja, ovog puta dvojku i na semaforu nešto mirnijih 66:61.

,,Košarkaški rat,, dva prava rivala nastavlja se. Ulazimo u finiš.U 36. minutu samo 73:70, da bi Pendić dao koš za uzdahe, 75:70 na nešto manje od tri minuta do kraja.

U poslednjem minutu drhte ruke i jednima i drugima, Borko Djordjević hvata važnu loptu pod svojim košem i pravi korake pod protivničćkim. Ristićeva levica mirna. Pogladja oba slobodna bacanja za nedostižnih tada 6 razlike!   Stanisavljević pogadja za 79:75 što se ispostavilo da je to ustvari i bilo sve. Kraj!!

Akteri su se  na centru pozdravljali dok se ,,tresla,, Hala Kej. Pirot je večeras pobedio , možda i boljeg od sebe. Ali su Raške, Dule, Djonlić, Penda, Ristič, Borko, Matovič, imali ono s početka ove priče. Imali su tu ogromnu željo, to veliko srce i energiju da ,,ratuju,,, na svakom delu ,,borilišta,, i na kraju, kako je korektni trener gostiju Nikolić i priznao.-

– Zaslužili ste pobedu, ljudi, vodili ste celu utakmicu!!!

Eto to je naša priča. Pisana malo drhtavim rukama, uz žal što je greškom nestao onaj snimak iz svlačionice, ali je ništa manja,  ta iskrena pripadnost i poštovanje ,ovih momaka koji za ovaj Klub i ovaj Grad igraju kao da su od detinjstva ,,hodali našim ulicama,,!

Marku i njegovim momcima svaka čast. Veliko poštovanje i velikom rivalu iz Aleksinca, jer su za veliki derbi i veliki dogadjaj bila potrebna dva velika tima. U našim okvirima i Pirot i Napredak top jesu i zato i  zaslužuju čestitke.

Bravo za ovakvu ,,uznemirujuću utakmicu,, ove subotnje večeri. Pamtiće se !

A sad, evo snimaka. Tu su Dule, Djonlić, Ristić, ,,tata Raške,, Marko i gostujući trener Nikolić. Odgledajte ih, zaslužili su uz čestitke i vašu znatiželju!

Druga liga Srbije

11. kolo

Pirot: Pirot – Napredak Bosforus Aleksinac

79  : 75   (23 : 13 ,27 : 25, 14  : 23 , 15  :14 )

Pirot: Ristić 6 (2: 2),  Đonlić  12  ( 1 : 1 ) 1 tr., D. Đorđević, Filipović 15  (  :  ) 3 tr. , Jovanović, Radulović, Rašić 14  ( 4 : 4 ) 2 tr., Pendić 11 (1:1), B. Đorđević  8, Manojlović, Matović  7     1 tr., Stojanović   6,  2  tr.

Slobodna bacanja:        8 : 8        100  %

Šut za 2 poena:             35 : 22     69   %

Šut za 3 poena:             17 : 9        53 %

Semafor: 5. min. 12 :3 , 10. min. 23 :13  , 15. min. 28 :26 , 20. min. 50 :38 , 25. min. 52 : 52  , 30. min.  64: 61 , 35 . min.  73 :70  ; 40. min.79 : 75.