Završen prvi deo Superlige Srbije: Železničar potvrdio prvo mesto, na Banjici preokret

Rudar – Šamot 65 35:35 (19:19)

U dvorani Kostolac u Kostolcu otovoreno je 13. kolo SRLS gde su plen podelile dve veoma iskusne ekipe. Pred nešto više od 500 gledalaca utakmica je bila neizvesna do kraja meča. Najefikasniji igrač na utakmici bio je iz domaćeg sastava Nedeljković Nenad koji je zabeležio 11 golova a igrač utakmice je bio Budović Jovo. U gostujućem sastavu Ranković Marko ubeležio je 6 pogodaka dok je Lomić Ivan imao 5-5. Arbitri meča bili su Boričić-Marković.

Partizan – Mokra Gora 27:21 (7:14)

Vrlo težak meč imala je ekipa Partizana na Banjici pred 300 gledalaca gde je prvo poluvreme ekipa Nenada Maksića odigrala ne tako dobro što je ekipa iz Zubinog Potoka iskoristila i otišla na poluvreme sa 7 golova razlike. Trener gostujuće ekipe Vučković Nedeljko očekivao je da Partizan doda gas u drugom poluvremenu ali ne i da stigne njegovu ekipu, preokrene rezultat i pokupi oba boda zadovoljavajućim rezulatom. Najbolji na meču bio je nekadašnji igrač Smedereva i Morave Maksić Aleksa sa 8 postignutih golova dok je u gostujućem sastavu najefikasniji bio Vuković Nemanja sa 8 postignutih golova što nije bilo dovoljno da se pobedi beogradski klub. Utakmicu su vodile sudije iz Jagodine, Blagojević B. i Đokić B.

Jugović – Železničar 1949 29:37 (12:15)

U sportskoj dvorani Hram u Kaću odigrana je utakmica na kojoj je viđeno dosta golova. Kaćani su dočekali Nišlije i u prvom poluvremenu su im dosta muke zadali. Josif Petković u drugom poluvremenu menja stil igre što Železničaru donosi dvanaestu pobedu.  Na meču su blistali Ranisavljević Stefan iz redova Jugovića i Đukić Milan iz Železničara sa 11 postignutih golova dok je najbolji na utakmici bio Sretenović Stevan sa 9 postignutih golova, pratili su ga Krsmančić Mladen sa 8 i Spasić Đorđe sa 3 uspešna pogotka.

Spartak Vojput – Sloga ZmartForce 36:25 (15:12)

U Dudovoj Šumi u Subotici odigran je derbi meč između momaka iz Subotice i Požege gde je domaćin odneo ceo plen ubedljivim rezultatom. Tim Slaviše Lakovića nije imao toliko poteškoća već je u prvom poluvremenu otišao na pauzu sa 3 gola razlike dok je u drugom zbog nešto lošije igre gostujuće ekipe razlika otišla čak na +11. Najzaslužniji na meču bio je Milan Potpara sa 9 pogodaka, pratili su ga Radosavljević Uroš sa 8 i Perović Marko sa 7 dok je u gostujućem sastavu najistaknutiji bio Sava Ražnatović sa 4 postignuta gola. Utakmice su vodile Marić-Mašić dok je delegat bio Černoh.

Obilić – Požarevac 32:27 (19:12)

Na Banjici je odigran meč između novajlije u Superligi i afirmisanog kluba koji nije odneo pobedu na ovom meču. Petković Daniel može biti zadovoljan učinkom svoje ekipe na polusezoni uz skor 7-2-4 i 16 osvojenih bodova dok Urošević Miroslav može da se zadovolji sa pretposlednjim mestom sa 6 osvojenih bodova. Na meču je blistao Aničić Rastko sa 11 postignutih golova i pritom je proglašen za naboljeg igrača utakmice dok je u gostujućem sastavu najefikasniji bio Knežević Milan sa 6 pogodaka a pratio ga je Jagodinac Avramović Bojan sa 5 golova. Pravdu su na meču delili Crnjanski-Alimpić dok je delegat bio Mandić.

Metaloplastika – Crvena Zvezda 30:34 (15:17)

U Šapcu, u hali Zorka pred nešto više od 1800 gledalaca, Metaloplastika je dočekala Crveno-Bele gde je pružila dobar otpor ali to nije bilo dovoljno za trijumf. Beogradski klub je diktirao tempo celu utakmicu, već u 12. minutu Crveno-Beli odlaze na +4 gde Metaloplastika vraća razliku na -2 i odlaze na odmor. U drugom poluvremenu Crvena Zvezda podiže kvalitet igre na maksimum i završava utakmicu sa 4 gola razlike što je bilo dovoljno da se nađu odmah iza Partizana na trećem mestu Superlige Srbije. Najbolji igrač na utakmici proglašen je iz domaćeg sastava. Vorkapić Vukašin je postigao 8 golova dok je u redovima Crvene Zvezde najzaslužniji za trijumf bio Matičić Viktor. Utakmicu su vodile EHF sudije, Stojković-Nikolić dok je delegat bio Živković.