Nišlije rutinski rešile komšijski derbi

U derbiju “južne pruge” planirane bodove su uknjižile Nišlije pobedivši sa 2:0 goste iz Vranja. Mučili su se domaći u prvom poluvremenu da dođu do gola Vranjanaca, ali su zato u drugom poluvremenu stvorili sijaset šansi koje nisu uspeli da iskoriste, pa se može reći da su gosti dobro prošli na ovom gostovanju.

Dosta teško je, na samom početku utakmice, Radnički otvarao puteve ka golu Lakića i prvu ozbiljniju priliku je stvorio tek u 20. minutu preko Haskića, koji je šutirao glavom tik pored leve stative golmana Vranjanaca.

Gosti iz Vranja su uglavnom pokušavali da dugim loptama gađaju isturenog Suraku, ali je odbrana Nišlija lako izlazila na kraj u ovim situacijama. Ipak u 30. minutu, nakon izvedenog slobodnog udarca sa desne strane, Surakin šut glavom je okrznuo prečku golmana Živkovića i završila u korneru. Nakon izvedenog kornera golman Nišlija je rukom izbacio loptu u polje i u tom trenutku se povredio, pa je na gol stao mladi Bulajić kojem je ovo bio superligaški debi na golu Radničkog.

Kada su svi na stadionu pomislili da će se na odmor otići bez golova, u drugom minutu zaustavnog vremena, Stanisavljević je bio precizan sa desetak metara, nakon što su duplim pasom sa Haskićem izbacili odbranu Vranjanaca iz igre.

Drugo poluvreme je proteklo u apsolutnoj dominaciji niških igrača i pravo je čudo kako golman Lakić nije još nekoliko puta vadio loptu iz mreže. Stvoreno je desetak polušansi i izglednih prilika u kojima domaći fudbaleri ponekad nisu imali sreće, ali ponekad i dovoljno spretnosti da ih realizuju. Najbolju šansu da poveća vođstvo je imao Noma u 55. minutu koji je prebacio gol sa tri metara i ako je bilo teže promašiti, ali se rezultat, na žalost Nišlija nije ni tada promenio.

Da Nišlije ne trebaju da strahuju što im je među stativama mladi golman bez superligaškog iskustva, pokazalo se u 59. i 68. minutu. Najpre je Radivojević oštrim šutom sa dvadesetak metara, pa onda Dimitrov glavom sa nekoliko metara, pokušali da savladaju mladog čuvara mreže Radničkog, ali se Bulajić nije dao iznenaditi i odličnim intervencijama sačuvao svoj gol.

U 77. minutu Haskić u dva navrata “izlomio” svog čuvara driblinzima, a u trećem pokušaju da to učini je oboren, a sudija Ilić se ni trenutak nije dvoumio i pokazao na belu tačku.

Loptu, da izvede kazneni udarac, je najpre uzeo Mrkić, ali je morao da je preda Nikodijeviću koji je bio određen za izvođača najstrože kazne. Mrkić je bio poprilično ljut zbog toga, a Nikodijević precizan i to je bilo, ispostavilo se kasnije konačnih 2:0 za niški Radnički.

Do kraja utakmice slika na terenu se nije menjala. Radnički je lepo kombinovao, stvarao šanse, ali se rezultat nije menjao.

Sledeću utakmicu Radnički igra ponovo na svom terenu, a ovog puta će na Čair gostovati Voždovčani, u petak, 10. avgusta.

FK RADNIČKI NIŠ – DINAMO VRANJE 2:0 (1:0)

Stadion: "Čair" Niš