Rukometaši Jagodine nadjačali ekipu Bora!

U sportskoj hali „JASSA” u Jagodini, odigrano je prvo kolo Prve rukometne lige Srbije gde je Jagodina ugostila ekipu Bora. Posle godinu dana igranja u najnižem rangu takmičenja, Jagodina se vratila na stare staze i pokazala gde joj je i mesto. Pobeđena je ekipa Bora 29:24 (16:13). Dogodio se pravi rukometni spektakl, pred nešto više od 300 gledalaca Jagodina je otvorila utakmicu golom Ljubodraga Matića u drugom minutu. Igrao se egal, bilo je dosta uspona i padova u obe ekipe sve do 23. minuta gde novo pojačanje iz Niša Mihajlo Stevović odvodi Jagodince na +2 a poluvreme zatvaraju rezultatom 16:13 takođe pogotkom mladog Nišlije.

U drugom poluvremenu izlazi neka druga Jagodina, željnija trijumfa i dva boda. Novi-stari igrač Jagodine Aleksandar Stanojević sa crte postiže gol i odvodi Jagodinu na +3. Ekipa Bora je sve više i više tonula a Jagodinci su to iskoristili na najbolji mogući način. Jovan Radisavljević na golu je bio neprikosnoven, odličan posao za iskusnog golmana Jagodine.

Najefikasniji u domaćem sastavu je bio Luka Božanić koji je rešetao mrežu ekipe Bora, kako iz kontri tako i sa svoje pozicije desnog krila gde smo videli par maestralnih pogodaka. Pratio ga je doskorašnji superligaš Bojan Avramović koji je ubeležio 6 sjajna pogodaka i dodao da je očekivao pobedu koja uliva povrenje na startu sezone. Kod gostiju najviše se istakao Mijalković sa 7 golova a igrač utakmice bio je kapiten ekipe Marković sa 5 preciznih šuteva.

Utakmicu su sudili Đorđević Damir iz Niša i Pavlović Dejan iz Aleksinca dok je delegat bila Stojanac Ljiljana takođe iz Niša.

Sledeće kolo Jagodina putuje u Paraćin gde trener Igor Matić očekuje nova dva boda dok će Bor ugostiti nezgodnu ekipu Hebe iz Bujanovca.