Zvezda pregazila Vojvodinu

Hokejaši Crvene zvezde su otvorili Novu 2019. godinu utakmicom protiv Vojvodine u Novom Sadu. Iako oslabljeni neigranjem Dziova koji još uvek nije dobio šengen vizu, kao i neigranjem nekoliko igrača koji nastupaju za reprezentaciju Srbije do 20 godina, crveno-beli oklopnicu su večeras lako savladali ekipu Vojvodine.

Iako su novosađani u nekoliko prethodnih utakmica pokazali znake života pobedama nad Celjem i Medveščakom, protiv šampiona Srbije nisu mogli do iznenađenja.

HK Vojvodina – SKHL Crvena zvezda  1:6  (0:3, 1:2, 0:1)

Prva trećina započela je Zvezdinim pogotkom na početku 8. minute susreta. Strelac je bio Gaidaš na asistenciju Sabadoša za vodstvo od 0:1. Nije se dugo čekalo na drugi Zvezdin pogodak. Igrao se 11. minut, a strelac je bio još jedan Rus u redovima crveno-belih, Čegrintsev, koji je na asistenciju kapitena Brkušanina povećao rezultat na 0:2.

Da neće dopustiti nikakvo iznenađenje, crveno-beli oklopnicu su to pokazali u 16. minuti susreta kada preko Brkušanina, a na asistenciju Čegrintseva, dolaze u vodstvo od 0:3, a to je bio i konačan ishod ovog perioda.

Drugi period započinje golom Vojvodine koja preko Babića u 23. minuti smanjuje na 1:3. Ipak, Zvezda vrlo brzo, samo dva minuta nakon tog gola, ponovno povećava svoju prednost. Strelac za 1:4 bio je Cvik, a aistirali su mu Brkušanin i Čegrintsev. golova nije bilo do 35. minuta kada je Cvik svojim drugim golom, na asistenciju Podunavcai Brkušanina, doveo četu Jovice Rusa u vodstvo od 1:5.

Poslednji period nam nije doneo ništa novo. Vojvodina nije uspela da iskoristi u periodu od 46. do 48. minuta dva igrača više na ledu, a to je znalački kaznio kapiten Brkušanin (asistencija Čegrintsev) za vodstvo od 1:6. U poslednjih 9 minuta susreta trener Rus je dao priliku rezervnom golmanu Stepanoviću koji je zamenio na golu Rankovića. Do kraja utakmice nije bilo golova, a Zvezda se ovom pobedom učvrstila na vrhu tabele IHL takmičenja.

Zvezda je nastupila u sastavu: Ranković, Stepanović, Anić, Brkušanin, Čegrintsev, Daniel, Gaidaš, Janković, Kerezović, Kulešov, Marković, Novaković, Podunavac, Popravka, Ristić, Sabadoš, Vukićević, Vuković, Cvik. Trener: Jovica Rus

Svoj sledeći meč crveno-beli igraju u subotu (19. januar), u Ljubljani, protiv ekipe Slavije.

Izvor: czbgtv.com