Vranjanci nespremni za Grafičar

Grafičar je i u novu sezonu krenuo po starom. Već u 5. minutu je poveo posle prelepe akcije Fićovića i Pobulića, a ovaj potonji je rutinski loptu poslao u gol. Brzonogi Babić je u 11. minutu loptu povukao sa centra i kada je zakoračio u šesnaesterac opalio po njoj, ali zamalo neprecizno. Igrao se 22. minut kada je viđen najlepši potez na utakmici. Novajlija Marjanović je sa ivice šesnaesterca uputio snažan udarac, lopta se od prečke odbila u mrežu za 2:0.
Tek posle tog gola vidimo prvo šansu i na drugoj strani. Nakon izvedenog kornera u 31. minutu Dolovac sa 13-14 metara šutira iznad prečke. U poslednjem minutu prvog poluvremena Pobulić je dijagonalom ostavio Babića oči u oči sa vratarom Dinama Ivanovićem, međutim Zvezdin omladinac na pozajmici u Grafičaru je pogodio samo spoljni deo mreže.

Dinamo se u drugom poluvremenu jeste oslobodio pritriska, ali Grafosi iz brzih kontranapada opasno ugrožavaju protivnički gol. Blagojević u 49. minutu posle prodora po levoj strani upućuje oštar centaršut na peterac, ali Babić kasni za delić sekunde. Tri minuta kasnije Fićović se iznenada našao sam na 5 metara od gola, šutirao iz prve, a Ivanović je odbranio nogom.

Potom gosti stvaraju dve prilike i propuštaju ih. Najpre Baždarević u 66. minutu šutira iskosa, Stanković brani, a potom Radočaj u 69. minutu izlazi sam ispred gola, ali Stanković padom u noge otklanja opasnost. U istom minutu je na drugoj strani uzvratio Pobulić uputivši snažan udarac sa 18 metara kraj same stative.

Half Dinama Jelić u roku od 2 minuta pravi nesmotrene i grube prekršaje i zarađuje 2 žuta kartona, odnosno crveni u 72. minutu i tako je ugasio i poslednju nadu gostima u preokret. Do kraja utakmice domaći su mogli povećati vođstvo, ali Fićović u 74. minutu posle centaršuta Blagojevića uspeva da prebaci gol sa 2 metra, dok Piplica u 84. minutu šutira snažno sa 12 metara tik kraj stative. Dobra igra i zaslužena pobeda Grafičara koji narednog vikenda u lokalnom derbiju dočekuje IMT, dok se za Dinamo može reći da se nije predstavio u lošem svetlu, ali igrači nisu dovoljno fizički spremni, čak trojica su zbog povreda teren napustila pre vremena. Šansu za popravni imaju naredno kolo kući protiv Kolubare.

GRAFIČAR - DINAMO 2:0 (2:0)

STADION: Rajko Mitić-jug veštačka trava. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Matić David. POM.SUDIJE: Lovre Ilija i Vladić Aleksandar. STRELCI: Pobulić 5.min i Marjanović 22.min (Grafičar). ŽUTI KARTON: Stanković (Grafičar). CRVENI KARTON: Jelić (drugi žuti) 72.min (Dinamo).

GRAFIČAR: Stanković, Blagojević, Odada, Mikić, Cvetković, Babić, Marjanović (Panić), Lukić, Fićović (Vasiljević), Todorovski, Pobulić (Piplica).
DINAMO: Ivanović, Jelić, Veškovac, Dimitrov (Baždarević), Stevanović, Nedeljković (Radočaj), Spasić (Čubrilo), Tumbas, Ilić (Dolovac), Goranović (Keča), Balabanović.

RFK Grafičar 2 : 0 Dinamo
IMT 0 : 2 Radnički (SM)
Radnički (P) 1 : 1 Sloga (K)
Kabel 3 : 1 GFK Dubočica
Radnički 1923 3 : 1 Železničar (P)
OFK Žarkovo 0 : 0 GFK Jagodina