Presudio suv kvalitet "crno-belih" omladinaca

Omladinci Radničkog 1923 nisu uspeli da se dokopaju bodova na gostovanju vršnjacima iz beogradskog Partizana. Mada su pružili jak otpor “crno-belima”, učenici Dejana Joksimovića su na kraju pognutih glava napustili “Zemunelo” – 0:2 (0:2).

Oba gola Beograđani su postigli nakon prekida. Najpre je Darko Stojanović iz dobro izvedenog slobodnog udaraca u 29. minutu doneo prednost “crno-belima”, da bi uoči samog odlaska na odmor Štulić posle kornera duplirao prednost domaćina.

U nastavku utakmice kragujevački tim je pokušavao da se rezultatski vrati u igru, a najbolju priliku da zatrese mrežu Partizana imao je Petar Simović, koji je uzdrmao okvir gola.

Nakon serije od tri uzastopna poraza, “đavolčići” zauzimaju 17. mesto na tabeli Omladinske lige Srbije sa sedam osvojenih bodova.

U sledećem kolu omladinci Radničkog 1923 dočekuju vršnjake iz OFK Beograda.

PARTIZAN - RADNIČKI 1923 2:0 (2:0)

Stadion:
“Partizan-Teleoptik”. Sudija: Slavko Mišić (Beograd). Strelci: Stojanović u 29. i Štulić u 44. minutu za Partizan. Žuti kartoni: Gvozdenović (Radnički 1923).

PARTIZAN: Gočmanac, Bojat, Stojanović, Đorđević, Ilić, Jovanović, Rašković, Mićić (od 61. Vlahović), Petrović (od 75. Obradović), Petković (od 82. Knežević), Štulić (od 74. Milovanović).

RADNIČKI 1923: Žunić, Pavlović (od 85. Ilić), Dimitrijević (od 85. Janićijević), M. Radosavljević, Lakićević, Gvozdenović, Arsenijević, Jovanović, Đorđević (od 59. Milošević), Milojević (od 59. Vasić), Simović (od 85. Dramićanin).

Vojvodina 3 : 1 Radnički (NB)
Partizan 2 : 0 Radnički 1923
OFK Beograd 0 : 0 Radnički (N)
Brodarac 2 : 1 Čukarički
Napredak 0 : 0 Crvena zvezda
TSC 1 : 0 RFK Grafičar