Pobeda Vranjanaca na teškom gostovanju u Čačku

Penal za Dinamo - foto: youtube.com/Prvaliga Srbija

Vranjski Dinamo je danas pobedio Borca 1926 u Čačku rezultatom 0:1 (0:1), u okviru 13. kola Prve lige Srbije. Strelac jedinog gola bio je centarfor Željko Dimitrov u 38. minutu iz jedanaesterca.

Ekipa iz Vranja odigrala je veoma dobar meč, imala u drugom delu igre više prilika da reši utakmicu, ali su fudbaleri Dinama promašivali stopostotne šanse.

Dinamo je ostvario vrlo značajnu pobedu za pomak sa dna tabele, ali ga u nastavku šampionata očekuje grčevita borba za opstanak. Vranjanci više nisu poslednji na tabeli jer su ulogu "fenjeraša", posle osvajanja tri boda u Čačku prepustili Radničkom iz Sremske Mitrovice.

Dinamo na pretposlednjem 17. mestu sada ima dva boda više od Mitrovčana, ali i dva manje od Sloge iz Kraljeva koja će u narednom kolu gostovati u Vranju.

Izveštaj: vranjenews.rs