22.11.2020 Predrag Maravić

Kulpin ubedljivo slavio

FK Kulpin - foto: Predrag Maravić

U vrlo dobroj igri obe ekipe, fudbaleri Kulpina savladali su Omladinac iz Bukovca 3:0 (1:0). Imali su gosti nekoliko šansi ali su bili neprecizni. Kulpin je do vođstva od 1:0 došao u 25. minutu nakon što je oboren Santrač, a sudija Šćepanović iz Kruščića svirao najstrožu kaznu. Siguran sa bele tačke bio je Dejan Kiš.

U drugom delu Kulpin je imao nekoliko šansi, i gosti takođe, ali  su napadači bili neprecizni. Domaći su udvostručili prednost u 77. minutu posle novog jedanaesterca, pošto je u kaznenom prostoru oboren Stanišić. Ponovo je Dejan Kiš bio siguran izvođač sa penala. Domaći su u 86. minutu poveli sa 3:0,  posle solo prodora Santrač je uputio efektan šut sa 15 metara u desni ugao gola gostiju. Na kraju meča zaslužena radost fudbalera, uprave i navijača Kulpina za uspešnu polusezonu i osmo mesto na  tabeli.

Trener Kulpina, Aleksandar Nakić - foto: Predrag Maravić

Posle utakmice trener Kulpina, Aleksandar Nakić je izjavio: - Zadovoljan sam igrom i osmim mestom na tabeli ove jeseni. U sastavu imamo 15 igrača iz Kulpina. Naš klub je osnovan još daleke 1930. godine. Veliko hvala predsednici opštine Bački Petrovac na pomoći koju pruža našem klubu. Takođe, želim da se zahvalim prijateljima kluba i sponzorima na finansijskoj donaciji. Drago nam je što je vaš portal ispratio ovaj meč, u kome smo se, nadam se, predstavili u lepom svetlu široj fudbalskoj javnosti u Srbiji.

Tekst i foto: Predrag Maravić