Buran remi Čukaričkog i Zvezde

Zvezda je prolećno bitisanje ka tituli nastavila prošlog vikenda, pobedivši u zaostaloj utakmici novobeogradski Radnički, dok Brđani posle skoro tri meseca pauze prvi put izlaze na teren u zvaničnoj utakmici. Jesenas su Zvezdine junoše savladale vršnjake iz Čukaričkog sa 3:0, ali danas izlaze rekonstruisani timovi na teren u odnosu na prethodnu utakmicu, pa se očekuje mnogo neizvesniji dvoboj.

Domaći su krenuli jako od samog početka, Kadijević je pripretio šutem sa 18 metara već u 2. minutu, lopta je prohujala kraj same stative. Minut kasnije Kahvić je prodro po levoj strani, vratio povratnu na 7 metara, Radulović je natrčao na loptu i poslao je iza leđa nemoćnog Mićovića za vođstvo Zvezde.
Zatišje posle pogotka gostiju je potrajalo sve do 30. minuta kada lep centaršut Radojevića u pogodak ne uspeva da pretvori Jovan Mituljikić, njegov šut sa 8-9 metara završava pored gola. Igrao se 38. minut kada je Zvezda postigla drugi pogodak. Radulović je uputio jak prizeman centaršut na peterac, half domaćih Drezgić je uklizao i poslao loptu u sopstvenu mrežu.

Domaći počinju otvorenije da igraju, Đukić u 42. minutu sa 16 metara šutira neometan, lopta odlazi tik kraj stative. Dva minuta kasnije gosti uzvraćaju, Knežević je divno pronašao Nikolu Mituljikića, a ovaj sa desetak metara loptu poslao pravo u Mićovića. Poluvreme je završeno vođstvom gostiju 2:0.
Kako je završila prvo, Zvezda nastavlja i drugo poluvreme, propuštenom šansom. Rezervista Marko Stojanović u 52. minutu gađa donji desni ugao sa 18 metara, međutim biva za malo neprecizan. Ono što su propustili gosti, nisu domaći u 56. minutu. Braunović je centrirao, Ćopić samo kratko izboksovao loptu do Ajdara koji je sa 8 metara smestio u gol.

Čukarički potom preuzima inicijativu i stalnim napadima želi da postigne drugi gol. Veliku šansu propušta Grgić u 64. minutu zahvativši slabo loptu sa par metara udaljenosti od gola. Lucidnim driblingom u 70. minutu N.Mituljikić se oslobodio svog čuvara, ali sa 14 metara šutira pravo u dobro postavljenog golmana Čukaričkog. Dva minuta kasnije i Kahvić ima divnu priliku, sa samo 5 metara ne uspeva da savlada fenomenalnog Mićovića.

Kako je meč odmicao, igra na terenu se rasplamsavala, u 75. minutu Golijanin sa 4 metra pogađa spoljni deo mreže Zvezde. U 80. minutu snažni Kahvić je izdržao duel i šutirao sa 12 metara, ponovo se intervencijom istakao Mićović. Već u sledećem napadu Krstić sa dvadesetak metara snažno upućuje loptu, iz samog ugla je panterskom paradom vadi Mićović.

Kad ne daš gol, onda ga primiš, staro je nepisano pravilo. Grgić je loptu smestio pod prečku šutem sa 18 metara i izjednačio rezultat na 2:2, igrao se 87. minut. Do kraja susreta nije bilo promena, a rezultatom mogu više biti zadovoljni domaći igrači, jer su gosti ti koji su propustili sijaset zrelijih prilika. Zvezda u sledećem kolu igra kod kuće protiv Radničkog iz Niša, a Čukarički će biti gost drugog Radničkog, onog sa Novog Beograda, na velelepno renovinarom stadionu FK Bežanije.

ČUKARIČKI - CRVENA ZVEZDA 2:2 (0:2)

STADION: FK BASK. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Stamenković Ivan. POM.SUDIJE: Bogićević Goran i Radoičić Nenad. STRELCI: Ajdar 56.min i Grgić 87.min (Čukarički), Radulović 3.min i Drezgić 38.min (a.g.) (C.Zvezda). ŽUTI KARTONI: Đukić, Grgić, Rogan i Petković (Čukarički), Radojević (C.Zvezda).
ČUKARIČKI: Mićović, Rogan (Gašić), Kadijević, Petković, Drezgić, Denić, Ajdar, Miladinović (Braunović), Spasojević (Golijanin), Grgić (Pavlović), Đukić.
CRVENA ZVEZDA: Ćopić, Bjelanović, Radojević (Bačanin), Krstić, Lukić, Knežević (Gočobija), Ćurić (Pirgić), J.Mituljikić (Leković), Kahvić, N.Mituljikić, Radulović (Stojanović).

RFK Novi Sad 1921 0 : 2 Radnički (NB)
TSC 4 : 1 Internacional
Napredak 3 : 0 Trayal
Brodarac 2 : 2 Voždovac
OFK Beograd 1 : 2 Rad
Partizan 2 : 1 IMT