Drama na Brodarcu i pravedni remi

Lider omladinske lige Srbije, na svom terenu kraj Save, dočekao je trinaestoplasirani Voždovac na prvom koraku ka osvajanju titule kojoj stremi. U uvodnim minutima susreta nije bilo uzbuđenja, obe strane su se međusobno ispitivale.

Igrao se 22. minut kada gosti dolaze u vođstvo. Perošević je šutirao sa 14 metara, lopta je bila Trajkoviću na ruci, ali je ipak završila u mreži. Do izjednačenja je došlo u 34. minutu, rezantnim šutem sa 18 metara Majstorović je loptu poslao u donji levi ugao. Miroljubivim rezultatom 1:1 je i završeno prvo poluvreme.

U nastavku gledamo borbenu, ali ne toliko sadržajnu igru, a do ulaska u poslednji kvartal susreta Daničić i Tabaković su šutevima sa distance od 18 metara pokušali da ugroze gol gostiju, ali su bili za malo neprecizni. Kako se meč približavao kraju igrači Brodarca su sve više vršili pritisak na gol gostiju ne bi li došli do drugog gola i pobede. Veliku priliku je imao Miladinović u 80. minutu, međutim njegov udarac sa 10 metara izblokirao je odbrambeni blok gostiju. Dva minuta kasnije Dragojlović šutem sa 20 metara pogađa stativu, Voždovac ima puno sreće.

Kazna stiže u 3. minutu nadoknade, posle velike gužve u šesnaestercu domaćih, Radosavljević je najsnalažljiviji i sa par metara loptu je ćušnuo u gol. Drama u 5. minutu nadoknade. Golman gostiju ispušta loptu, pa je ponovo uzima u naručje i indirektan udarac za domaće dosuđuje sudija Vasiljević na 12 metara od gola. Posle kratke kombinacije Bibić šalje loptu u gol za konačnih 2:2.

Lider se već na prvom koraku sapleo, a narednog vikenda je gost na Banjici vršnjacima Rada, dok Voždovac na svom krovu dočekuje kruševački Napredak.

BRODARAC - VOŽDOVAC 2:2 (1:1)

STADION: FK Brodarac. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Vasiljević Miloš. POM.SUDIJE: Božović Goran i Cvetković Ivan. STRELCI: Majstorović 34.min i Bibić 90+5.min (Brodarac), Perošević 22.min i Radosavljević 90+3.min (Voždovac). ŽUTI KARTONI: Paić (Brodarac), Bogdanović, Bratuhin i Perošević (Voždovac).
BRODARAC: Trajković, Luković, Marinković (Rak), Lada, Paić, Pražić, Majtorović (Mitrović), Rašljanin (Daničić), Mladenović (Dragojlović), Miladinović, Tabaković.
VOŽDOVAC: Bratuhin, Perduv, Lainović (Radosavljević), Avramović (Cvetković), Perošević, Stajković (Bibić), Bogdanović, Grbović, Mrvić, Jevtić, Beronja.

RFK Novi Sad 1921 0 : 2 Radnički (NB)
TSC 4 : 1 Internacional
Napredak 3 : 0 Trayal
Brodarac 2 : 2 Voždovac
OFK Beograd 1 : 2 Rad
Partizan 2 : 1 IMT