Miladinović sa dva gola okrenuo derbi omladinaca

Detalj sa meča - foto: H.D.Vujanović

Derbi sezone na Brodarcu u omladinskoj konkurenciji može mnogo toga da odluči, mada i ne mora, jer bez obzira na rezultat do kraja ostaje da se odigra još 9 kola.

Otvoren početak, ređaju se akcije na obe strane terena, a Zvezda dolazi u vođstvo već u 9. minutu. Nikola Mituljikić je udarcem sa oko 14 metara loptu poslao neodbranjivo pod prečku. Stojanović u 17. minutu posle solo prodora izlazi sam pred Ćopića, doduše iskosa, njegov udarac završava u naručju sigurnog golmana Zvezde.

Nema prilika za gol do 27. minuta, a tada Kahvić izlazi sam ispred Novića i šutira sa 7 metara, ovaj mu brani nogom. Domaći tim posle toga preuzima inicijativu i ubrzo izjednačuje preko Miladinovića u 41. minutu. Njegov rezantan šut sa ivice kaznenog prostora od stative završava u mreži.

Zvezda je u nastavak meča ušla mnogo odlučnije, Kahvić se ponovo našao u prilici u 53. minutu i opet mu je Nović odbranio nogom. Uzvratio je vrlo brzo Stojanović, međutim njegov šut sa oko 14 metara je završio iznad gola gostiju.

Svoj drugi gol na današnjoj utakmici postiže Miladinović u 62. minutu, kada biva lepo poslužen od Mladenovića. Ćopić je mogao samo pogledom da isprati let lopte u mrežu, 2:1 za Brodarac. Gosti pokušavaju potom da makar izjednače, ali nema tog žara, kao da se malodušnost uvukla u njihove redove nakon preokreta rezultata.

Brodarac od 80. minuta igra sa igračem manje, opravdano je isključen Jovanović napravivši prekršaj kao poslednji igrač odbrane. Iz tog slobodnog udarca, sa 18 metara, Knežević pogađa stativu. Neki minut kasnije i Marko Stojanović je dobro zagrejao dlanove Novića, ali rezultat ostaje nepromenjen.

Posle današnjeg poraza Zvezda zaostaje pet bodova iza vodećeg Brodarca, koji je pokazao više želje za pobedom. Za vikend Brodarac gostuje kod veoma neugodnog Čukaričkog, a Zvezda iza juga Marakane dočekuje Napredak iz Kruševca.

BRODARAC - CRVENA ZVEZDA 2:1 (1:1)

STADION: FK Brodarac. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Simović Novak. POM.SUDIJE: Ristić Milovan I Radoičić Nenad. STRELCI: Miladinović 41. i 62.min (Brodarac), N.Mituljikić 9.min (C.Zvezda). ŽUTI KARTONI: Ilić (Brodarac), Petrović i Radojević (C.Zvezda). CRVENI KARTON: Jovanović 80.min (Brodarac).

BRODARAC: Nović, Mitrović, Misić, Jovanović, Pražić, Ilić, Luković, Nešić (Rašljanin), Miladinović (Rak), Stojanović (Lada), Mladenović (Dragojlović) (Paić).

CRVENA ZVEZDA: Ćopić, Krstić (Radojević), Petrović (Pirgić), Leković, Lukić, Pantić (Stojanović), Ćurić (Bačanin), J.Mituljikić, Kahvić, Knežević, N.Mituljikić.

Voždovac 2 : 0 Radnički (NB)
Trayal 1 : 0 Rad
Internacional 1 : 0 IMT
RFK Novi Sad 1921 1 : 4 Mladost (L)
TSC 5 : 0 Spartak ŽK
Napredak 0 : 0 RFK Grafičar