Vojvodina osvojila bod u derbiju sa Čukaričkim

Strelac gola za Vojvodinu Ivanović - foto: fkvojvodina.rs

Fudbaleri Vojvodine remizirali su sa ekipom Čukaričkog rezultatom 1:1 u 28. kolu Mozzartbet Super lige Srbije. Jedini pogodak za Vojvodinu postigao je Ivanović u 16. minutu. Uoči početka utakmice, fudbaleru Vojvodine Stefanu Đorđeviću uručen je uramljeni dres sa brojem 100, pošto je danas upisao svoj jubilarni stoti nastup za "staru damu".

Iako je Voša krenula ofanzivno od samog početka, Čukarički je prvi pripretio, pošto je Pavkov uhvatio poluvolej sa 20 metara, ali je Carević bio na mestu.

Voša je povela u 16. minutu. iz prve prave i zaista lepe akcije koju je poveo Seri sjajnim prodorom po levom boku i još boljim pasom do Bjekovića, koji je slabijom levom nogom pronašao Ivanovića na drugoj stativi, odakle je ovaj glavom u dalji ugao savladao golmana Filipovića.

Nekoliko minuta kasnije došlo je do prekida, pošto su se Korać i Pavkov sudarili glavama, pa su lekarske ekipe moraju da intervenišu. Ta višeminutna pauza kao da je uspavala domaće igrače, jer je ubrzo, u 25. minutu Čukarički izjednačio. Docić je posle duplog pasa po levoj strani pronašao Miladinovića, koji je primio loptu na grudi i potom od stative sa 15 metara savladao Carevića za 1:1. Do samog finiša prvog poluvremena nije bilo pravih prilika, a onda je Voša pripretila u dva navrata. Prvo je Ivanović iskosa sa leve strane gađao u prvi ugao, nedovoljno snažno da savlada Filipovića. Minut kasnije, Zukić je proigrao Serija, koji je opet odlično prošao i poslao oštru loptu kroz peterac, ali nije uspeo da pronađe saigrače.

Voša je imala i prvu dobru priliku u nastavku, u 55. minutu Ivanović je pobegao odbrani Čukaričkog, loptu je ispustio golman Filipović u sudaru sa njim, ali je potom šut izblokirao Stevanović. Desetak minuta kasnije Voša je imala novu šansu, Ivanović je opet bio u centru pažnje, iskosa sa desne strane je gađao i pogodio stativu. Vošin pritisak nije popuštao, naprotiv, pošto je sredinom drugog dela igre novu šansu imao Đorđević, koji se lažnjakom oslobodio čuvara i gađao dalji ugao, Filipović je opet bio na pravom mestu.

Čukarički je prvu šansu u drugom poluvremenu imao u 72. minutu kada je Kovač iskosa sa leve strane šutirao pored stative, nakon čega su domaći opet nastavili da napadaju. Sledeću priliku imao je Bjeković koji je primio loptu na grudi i onda je odlučio da šuta umesto potencijalnog dodavanja, ali je to učinio veoma loše. Čukarički se tek u finišu oslobodio pritiska Vojvodine i uspeo da prebaci težište na polovinu domaće ekipe, gosti su pretili iz kornera, a najbolju je imao Melo, čiji je udarac glavom zaustavio Carević.

U nadoknadi vremena Voša je imala poslednju i to veliku šansu kada je Nikolić primio loptu na drugoj stativi, gađao je snažno pored gola. Do kraja nije bilo promene rezultata, Voša je osvojila bod, posle četiri pobede, a u narednom kolu gostuje Železničaru u Pančevu.

Vojvodina - Čukarički 1:1 (1:1)

Vojvodina: Carević, Bjeković (od 83. Lazarević), Crnomarković, Korać, Đorđević, Petrović, Zukić (od 83. Nikolić), Ivanović, Savićević (od 57. Kembel), Seri, Vukanović.

Čukarički: Filipović, Stanković, Stevanović, Jovanović, Tošić, Sisoko, Docić (od 69. Kovač), Nikčević (od 70. Adžić), Miladinović, Ivanović, Pavkov (od 69. Melo).

Izvor: fkvojvodina.rs

Vojvodina 1 : 1 Čukarički
Novi Pazar 3 : 4 TSC
Voždovac 2 : 3 Partizan
Spartak ŽK 1 : 2 Radnički (N)