Šok terapija i smena trenera nije uspela u Dobanovcima

Posle prošlonedeljne katastrofe u "Zemunelu" na užarenu klupu Dobanovčana seo je stari-novi trener Ivica Šimičić. Dobio je priliku da rehabilituje ekipu protiv Gaučosa sa Dorćola, ali reakcija igrača nije bila odgovarajuća, uknjižen je samo bod.

Igra je u prvom poluvremenu bila poprilično izjednačena, a gosti su pokušavali udarcima sa distance da ugroze Slavkovića. Đelmaš u 13, a potom i Jovanović u 32. minutu šutirali su sa dvadesetak metara, u oba slučaja lopta je završila izvan okvira gola. Domaći na drugoj strani nisu uspeli da stvore nijednu izglednu priliku, pa se na odmor otišlo najnepopularnijim rezultatom.

Nastavak je doneo nešto zanimljiviji fudbal, igrao se 60. minut kada domaći propuštaju prvu šansu na utakmici. Stojanović se našao sam na 7-8 metara od gola, ali je šutirao traljavo pa je lopta bila lak plen za Rakonića. Potom je u 83. minutu golman gostiju u dva navrata uspeo da odbrani udarce Mihailovića sa desetak metara. Poslednju, ujedno i najbolju priliku na utakmici ne realizuje rezervista domaćih Bajagić u trećem minutu nadoknade kada sa penaltika neometan loptu šalje kraj gola. Junak utakmice je golman gostiju Rakonić koji je svom timu doneo vredan bod, dok domaćin može da žali za propuštenim šansama i dva izgubljena boda.

U sredu je vanredno kolo kada će Budućnost na noge Brodarcu, dok Dorćolci kraj Nebojša kule treba da ugoste Baričane.

BUDUĆNOST - GSP POLET DORĆOL 0:0

STADION: FK Budućnost. GLEDALACA: 200. GL.SUDIJA: Radovanović Aleksandar. POM.SUDIJE: Radisavljević Ilija i Đorđević Ratko. ŽUTI KARTONI: Vučićević i Zonjić (Budućnost), Bjelajac i Pavlović (GSP Polet Dorćol).
BUDUĆNOST: Slavković, Ajduković (N.Stegnjaja), Aćimov, Lučić, Donevski, Bakić (Mihailović), Vučićević, Stojanović, Zonjić, Tejić (Bajagić), Đurković.
GSP POLET DORĆOL: Rakonić, Tošić, Maksimović, Stojanović (Lakić), Jovanović, Nikolić (Dabić), Spasić, Marušić, Bjelajac (Radulović), Hiti, Đelmaš (Pavlović).

Jedinstvo 1 : 1 Zemun
PKB 3 : 1 Radnički
BASK TEK 4 : 1 Studentski grad
Ušće Novi Beograd 0 : 2 Sinđelić
Prva iskra 0 : 3 Teleoptik
Budućnost 0 : 0 GSP Polet Dorćol