Budućnost
Torlak
Zvezdara
Visok let "sokolova" iznad Careve ćuprije

Igraju "sokolovi" kao preporođeni ovog proleća želeći da uhvate slamku spasa zvanu opstanak, a nova žrtva u tom pohodu danas im je bio Studentski grad. Goste su otvorili već u 5. minutu, Gardić je sa svoje polovine dubinskim pasom uposlio Jovića, a ovaj stigavÅ”i nadomak kaznenog prostora rezantnim udarcem loptu poslao u donji levi ugao nemoćnog Terzića. Posle postignutog gola pa sve do 30. minuta niÅ”ta vredno pažnje, a onda je strelac jedinog pogotka Jović sa 18 metara pokuÅ”ao joÅ” jednom da savlada golmana gostiju, ovaj put je bio zamalo neprecizan. Gosti su jedini put pripretili u 35. minutu kada je Pavlović mekano Å”utirao, pravo u Jevrića sa desetak metara.Ā

Ā

Angažovanije su krenuli studenti u nastavku, u 48. minutu golman domaćih dobrom intervencijom čuva mrežu nakon Å”uta Pavlovića iz blizine. Iz jednog od retkih napada BASK stiže u 53. minutu i do drugog pogotka. Vučićević je lepo prodro po boku i centrirao na peterac, a Jovković posle ne baÅ” najboljeg prijema iz okreta loptu poslao u gol. Pet minuta kasnije Vučićević je bio joÅ” jednom asistent, ovaj put sa druge strane, a strelac je sa peterca bio Jović.Ā

Gosti posle primljenog trećeg pogotka deluju poput razbijene vojske, samo ih je petljanje i prekombinovanje Stamenića spaslo da ne prime i četvrti pogodak u 65. minutu. U 69. minutu Terzić je ipak morao joÅ” jednom da vadi loptu iz mreže, strelac je ovog puta bio Komadina na asistenciju Jovića.Ā

Gosti stižu do počasnog pogotka u 80. minutu, a strelac je bio Pavlović nakon solo prodora. Popustila je koncentracija pred kraj, obe ekipe su mogle da postignu joÅ” koji gol samo da su bili skoncentrisniji Komadina i Piplica kod domaćih i Bulajić i Pavlović kod gostiju. Krajnji rezultat 4:1 odslikava pravo stanje stvari na terenu.Ā

Naredne srede je vanredno kolo kada će na Vračaru biti duel sokolova i orlova, dok studenti dočekuju mlekadžije na Bežaniji.

BASK TEK - STUDENTSKI GRAD 4:1 (1:0)

STADION: FK BASK. GLEDALACA: 50. GL.SUDIJA: Karanović Marko. POM.SUDIJE: Rajković MiloÅ” i Bigović Aleksa. STRELCI: Jović 5. i 58, Jovković 53. i Komadina 69.min (BASK TEK), Pavlović 80.min (St.grad).

BASK TEK: Jevrić, KariÅ”ik (Komadina), Petrović (Stamenić), Milisavljević, Jovković, Vučićević, Martić (Piplica), Jović (Ostojić), Avramović, Gardić, Kostić (Samurović).

STUDENTSKI GRAD: Terzić, Miletić, Stefanović, Kožović, Knežević (Gavrilović), Vidović (Nikolić), Pavlović, Džodan (Paunović), MiloÅ”ević, Savić, Lepojević (Bulajić).Ā