Moravički okrug : Slatina - Kotraža Franc Komerc 2:0

Lider moravičkog okruga, zabeležio je novi trijumf, svoj 14. u dosadašnja 22 kola. Ovoga puta, pobeđena je ekipa Kotraže, rezultatom 2:0. Gostujući tim dobro je parirao u prvom delu, pa su oba gola pala u nastavku. Svesno su Dragačevci prepustili domaćinu inicijativu, vrebajući priliku iz kontranapada. Međutim, takav odnos snaga, više je koristio Slatini. Beležimo šanse Garića i Ilića u prvih 15 minuta ali je mreža Kotraže ostala netaknuta. Garić je tukao pored gola a Ilićev šut sa distance Stojanović je zaustavio. Igrao se 26. minut, kada je Slatina ostala sa desetoricom. Zbog udaranja protivničkog igrača bez lopte, isključen je golman domaćih Ostojić. Čini se da je vratar Slatine, bez potrebe nesportski reagovao, jer je prethodno arbitar dosudio faul u korist njegovog tima. Nakon toga, iz igre je morao Garić a na gol je ušao Štavljanin.

Do kraja prvog dela, nije bilo izglednijih situacija, pa se na odmor otišlo najnepopularnijim fudbalskim rezultatom. Početak drugog dela nije doneo ništa novo. Slatina je pritiskala rivala, imala više loptu u nogama, dok su gosti svu pažnju usmeravali na odbranu svog gola i ako su bili brojčano nadmoćniji. Prvi do prilike u nastavku, stižu domaći. Sjajan solo prodor, Kurćubić je završio udarcem preko gola, sa ivice kaznenog prostora. Igrao se 58. minut. U naredna dva minuta gosti su izveli dva dobra napada. Najpre je šut oprobao Dmitrić i bio zamalo neprecizan a potom je udarac, rezerviste Bojovića sa peterca, zaustavio Štavljanin. Odbrana upornih fudbalera Kotraže kapitulirala je u 62. minutu. Dobro je po desnoj strani prošao Ilić, došao do šesnaesterca a zatim odlično uposlio Milovanovića koji izlazi pred Stojanovića i pogađa donji desni ugao za 1-0!Samo devet minuta kasnije, već je bilo 2:0. Ponovo je Ilić bio u akciji, uputio centaršut sa desne strane i tom prilikom je lopta, po mišljenju pomoćnika Đokovića, pogodila u ruku defanzivca gostiju Filipovića, pa je glavni sudija Mladenović pokazao na „kreč“. Siguran izvođač bio je veteran Milovanović i pitanje pobednika definitivno je otklonjeno. Zanimljivo je, da Mladenović nije imao nameru da pokaže na penaltik, dok pomoćni arbitar nije signalizirao igranje rukom. Zadovoljni postignutim, domaći su smirili igru i do kraja sačuvali važeći rezultat.

Nakon novog trijumfa Slatina ostaje na čelu ligaškog karavana ispred najbližih pratilaca Dragačeva i Jedinstva iz Konjevića.

Vujan 1 : 2 Jedinstvo (GG)
Slatina 2 : 0 Kotraža Franc Komerc
Morava 2 : 0 Miokovci
Ovčar 2 : 0 Donja Vrbava
Dragačevo 6 : 0 Jedinstvo (K)
Napredak 0 : 1 Mladost
Brezak 4 : 2 Spartak
FK Rudar Bresnica 1927 4 : 0 Lunjevica