29.04.2013 S. Blagojević

Rasinska okružna liga: Jovan Kursula - FUD 2:1

Veoma važna pobeda Varvarinaca protiv vrlo dobre ekipe FUD a u jednoj zanimljivoj utakmici u kojoj su domaći uspeli da preokrenu rezultat tek u drugom poluvremenu. Sve do 32. minuta nije bilo većih uzbuđenja pred oba gola a onda u 32. minutu igrač gostiju Knežević izlazi sam ispred Dimitrijevića i promašuje ali samo minut kasnije isti igrač uzima loptu po desnoj strani prolazi prepreku za preprekom i pogađa mrežu nemoćnog Dimitrijevića za 0:1. Domaći tek tada shvataju situaciju u kojoj se nalaze , kreću u ofanzivu pa najpre Tomić promašuje izglednu šansu , da bi samo minut kasnije domaći stigli do penala posle prekršaja gostiju nad Špicom domaćih Mihajlovićem. Loptu namešta Nikola Savić ali sjajni Jakovljević brani, i kad su svi već ošekivali poluvreme Blagojević sa desne strane upućuje odličan centaršut u šesnaesterac a tamo je veteran Zoran Avramović koji uklizava i šalje loptu u mrežu za 1:1.

Drugo poluvreme potpuno je pripalo domaćinima a veteran Zoran Avramović podsetio je na svoje nakadašnje igre u dresu Temnića. U 55. minutu primio je loptu na ivici šesnaesterca , opkolila su ga 3-4 igrača gostiju ali je on našao milimetarski prostor uposlivši Mihajlovića koji je doneo vrednu pobedu Temniću. Na kraju treba reći da vredno rukovodstvo Jovana Kursule organizaciono radi izvanredno, tu su renovirane svlačionice, odlični uslovi za rad sredstava informisanja još samo da fudbaleri Kursule budu na nivou a današnja utakmica je pokazala da mogu!

Strelci: 0:1 Knežević u 33, 1:1 Zoran Avramović u 43, 2:1 Mihajlović u 55. minutu. Stadion Temnića u Varvarinu, gledalaca 50. Sudija  Đorđević Marko(Kruševac) 7, 5. Opomenuti igrači: Petković i Blagojević (Jovan Kursula), Mitrović i Knežević(FUD). Igrač utakmice: Zoran Avramović (Jovan Kursula).

JOVAN KURSULA: Dimitrijević 7, Anđelković 7(Pejković 7), Nikola Savić 7, Petković 7, Popović 7, 5, Blagojević 7, Marko Savić 6, 5(Marjanović 6, 5), Tomić 6, 5, Mihajlović 7, Zoran Avramović 7, 5, Krstić 7.

FUD: Jakovljević 7, 5, Milosavljević 6, 5, Čaloveić 7, Mitrović 6, 5, Vučković 6, 5, Pavlović 6, 5, Knežević 7, 5, Đokić 7, Petrović 6, 5, Vilimonović 7, Arsenijević 7.

Na slici: Miloš Popović štoper Varvarinaca , konstantno dobre partije

Trajal 2 : 1 Trudbenik
Jedinstvo 1936 2 : 1 Jasika
Mladost 3 : 2 Jastrebac
Jovan Kursula 2 : 1 FUD
Naupare 2 : 1 Šanac