BSK Borča
Metalac (GM)
Inđija - Proleter 1:5 (1:2)
29.09.2013 fkindjija.com

Inđija. Gradski stadion. Gledalaca oko 150. Sudija: Slaviša Radovanović iz Laćarka, pomoćnici: Dragan Milošević iz Vršca i Miljan Mišić iz Zrenjanina. Četvrti sudija: Branko Labus iz Novog Sada. Delegat: Branko Baglava iz Novog Sada. Strelci: Jović u 10 minutu za Inđiju, Ivanić u 29, Varga (autogol) u 37, Stančetić 53, Vujaklija 58 (penal) i Bošković 67. minut za Proleter. Crveni karton: Jović u 56. minutu - Inđija. Žuti kartoni: Đulić (52) - Inđija, Milićević (37) i Bošković (65) - Proleter.

Inđija: Ristić, Milutinović, Đulić, Tomanović (K), Jović, Varga, Kostić (Lemajić), Bajić (Stanković), Pjić, Resanović, Marjanović (Milaković).

Trener: Zoran Govedarica

Proleter: Nastić, Tanasin, Kavčić, Stanojev (Švonja), Žigić (K), Milićević (Balabanović), Stančetić, Tanušev, Vujaklija, Bošković (Dragojević), Ivanić.

Trener: Saša Milanović.

Kiša koja je padala u Inđiji kao da je nagoveštavala tužan kraj zeleno belih u "Vojvođanskom derbiju". Sastali su se stari rivali iz poslednjih prvoligaških i trećeligaških godina u poslednjoj deceniji. Nekako su gosti uglavnom bili ti koji su se češće radovali, često i u Inđiji. Ta tradicija je nastavljena na veoma grub način po domaćina meča. Sve je krenulo kao po želji stratega Inđije, Zorana Govedarice. Već u 10. minutu je bilo, 1:0. Korner, sjajan centaršut Đulića lopta pada na glavu visokog i usamljenog Jovića i tu nije bilo dileme, mreža Nastasića se tresla.

Domaćin nastavlja sa dobrom igrom. Već u 16. minutu kolosalna prilika za Marjanovića. Bio je to dobar i tečan napad po desnoj strani domaćina, usledio je precizan centaršut, Marjanović hvata klasičan volej, a lopta završava na prečki gola gosta. Šut za uzdahe. Dva minuta kasnije i možda sporna situacija u kaznenom prostoru gosta. Bio je to slobodan udarac za domaćina, Đulić opet kraj lopte, centaršut, a onda u kaznenom prostoru pada kapiten domaćina, Tomanović koji je vučen za dres, ali nema reakcije sudije meča i njegovog pomoćnika koji je imao jasan pregled tok događaja.

Ovde kao da su se zeleno beli ispucali. Gosti polako preuzimaju igru u svoje noge. Ređaju se tačne i tečne kombinacije, a domaćin je često na svojoj polovini sa svim igračima. Ta nova igra na terenu gostima donosi prvu šansu u 27. minutu. Bošković šutira preko gola posle sjajne akcije svog tima. Sreća je tada bila saveznik Ristića, ali ne zadugo.

Dva minuta kasnije je bilo, 1: 1. Ivanić prima loptu na ivici kaznenog prostora domaćina i na petoparcu vara štopera Jovića, usledio je šut iznad ruku Ristića i mreža domaćina se prvi put zanjihala.

Osam minuta kasnije potpun rezultatski preokret. Bio je to korner za goste, ubačena lopta, panično izbacivanje iste, ali samo do noge Varge. Lopta se odbija direktno u mrežu njegovog tima za 1: 2. Četiri minuta kasnije gosti su počeli da se raduju zbog novog gola, ali je Vujaklija bio u nedozvoljenom položaju. Utisak je da možda i nije trebao da ide na tu loptu, moguće je da bi i bez njega završila u mreži.

U drugom poluvremenu nastavak igre iz poslednjih dvadeset minuta prvog dela. A to znači gost dominantan u posedu lopte i nemilosrdan u svojoj egzekuciji.

1:3 je bilo već u 53. minutu. Stančetić je strelac tog gola posle izvedenog prekida za njegov tim. Tada je već najavljen kolaps domaćina, a potvrda za to je stigla već tri minuta kasnije. Jović posle starta Stančetića glavom pokušava nešto da objasni igraču gostiju, ovaj pada, a kako je igra bila u toku, penal i crveni karton štoperu domaćina. Posle dvominutnog prekida, Vujaklija siguran sa bele tačke za 1: 4.

Peti gol Proleter daje preko Boškovića u 67. minutu. Sa igračem manje domaćin je krenuo da postigne bar drugi gol, usledila je brza polukontra i strelcu nije bilo teško da savlada Ristića, 1: 5.

Do kraja gosti smanjuju gas, štede domaćina još težeg blama.