Budućnost (P)
Jedinstvo 1936
Topličanin - Žitorađa 2:1
26.04.2008 Marija Kostić

Topličanin je zabeležio još jednu pobedu, ovoga puta u Topličkom derbiju, protiv ekipe Žitorađa. Prokupčani su opravdali ulogu favorita, mada je rezultat mogao da bude ubedljiviji.
Domaći su do vođstva došli u 16.minutu. Mladen Kostić je sa nekih desetak metara šutirao, lopta kreće ka gol-autu, spašava je Dušan Mijalković, vraća je u šesnaesterac, gde je Vladimir Jovanović glavom šalje u mrežu gostiju. Imali su domaći još par prilika ali nisu uspeli da postignu gol. Gosti su imali jednu šansu kada je sjajno izveden slobodan udarac sa nekih 30 metara, ali lopta završava preko gola.
U drugom poluvremenu prvi do gola stižu gosti preko Momirovića koji je iskoristio grešku domaće odbrane. A onda Prokupčani kreću žestoko. U 56.minutu Kostić je u šesnaestercu primio loptu i pokušao je da lobuje golmana, ali je ovaj loptu teškom mukom izbacuje preko gola. U 65.minutu Jovanović lepo prolazi po levoj strani i s ivice šesnaestrca, iskosa, levom nogom savladao je golmana gostiju, doveo svoj klub u vođstvo drugi put na meču i drugi put se upisao u listu strelaca. Kreću novi napadi. U 75.minutu Vladimir Paunović prolazi po levoj strani, centrira i Jovanović loptu glavom šalje preko gola i propušta priliku da postigne"het-trik". Samo dva minuta kasnije dobar udarac kapitena Aleksandra D. Jovića sa 20 metara iskosa s desne strane brani golman. U 80.minutu Jovanović izvodi korner, Mijalković loptu zahvata glavom, šalje je u golmanov desni ugao, ali je ovaj nekako izbacuje u korner. Gosti su se uglavnom branili tako da nisu imali nekih izglednih prilika za gol. Pokušali su u zadnjih 2-3 minuta, ali je odbrana Topličanina besprekorno funkcionisala.